W Obwodzie kaliningradzkim pojawi się szlak turystyczny „śladami Kanta”

W Obwodzie kaliningradzkim pojawi się szlak turystyczny „śladami Kanta”

W Obwodzie planuje się stworzyć szlak turystyczny, który powiąże obiekty mające związek z filozofem Immanuelem Kantem. Informacja o tym pojawiła się 22 stycznia, na posiedzeniu Rady do spraw kultury przy gubernatorze regionu.

W czasie narady zajęto się się trzema obiektami: Soborem Katedralnym, gdzie filozof został  pochowany, domem pastora w rejonie Cherniachowskim, gdzie Kant mieszkał i pracował, oraz częścią rejonu Prawdzinskiego Kurortu, gdzie gościł filozof.

„Miejsca Kanta w regionie – wieża w rejonie Prawdzinksim, to przepiękne, malownicze miejsce, oraz Katedra i dom w osadzie Wiesiełowka – powiedział Gubernator – Cykanow – Należy pomyśleć o turystycznej trasie, które zwiąże wszystkie te obiekty.

Podczas narady rozmawiano również o rekonstrukcji budynków, które tego wymagają. W zebraniu uczestniczył nie tylko Gubernator, który podkreślał wagę m.in. budynku pastora, w rejonie Czerniachowskim, w którym Kant mieszkał i pracował.

Do końca lutego ma być opracowana ekspertyza historyczno-kulturalna. Jest również pomysł, by stworzyć muzeum na bazie budynku pastora. Wszystkie działania mogą łączyć się ze współpracą z Niemcami oraz uzyskaniem od partnerów z Niemiec dodatkowych informacji oraz ekspertyz. 
 
 http://klops.ru/news/tourism/85093-v-kaliningradskoy-oblasti-poyavitsya-turisticheskiy-marshrut-po-kantovskim-mestam


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk