Konferencja w Swietłogorsku, co się wydarzyło

Konferencja w Swietłogorsku, co się wydarzyło

Kolejna konferencja polsko-rosyjska  prowadzona nowatorską metodą „Open Space” ,odbyła się w Swietłogorosku, uroczym mieście w Obwodzie kaliningradzkim.  Sympozjum zatytułowano „MY czy ONI”. Temat ten, jak się okazało, wzbudził wiele pozytywnych emocji.

 

Dzięki metodzie „Otwartej Przestrzeni” wszyscy zainteresowani danymi tematami mogli tworzyć mniejsze grupy i dyskutować w bardziej kameralnej atmosferze.  Sprawiło to, że uczestnicy doszli do wielu interesujących wniosków, są już także konkretne plany na przyszłość międzynarodowej współpracy.


Także i tym razem, podobnie jak było w Juracie, dużo czasu poświęcono sprawom związanym z turystyką, kulturą i biznesem. Najwięcej rozmów dotyczyło  strony internetowej oraz możliwościach jej rozwoju i wymiernych korzyściach dla obydwu stron. Całość przebiegła w niezwykle przyjaznej, a jednocześnie w  bardzo pracowitej atmosferze. Każda minuta była w pełni  wykorzystana, pomysły, jakie wnosili poszczególni uczestnicy były innowacyjne i warte przemyślenia.


Strona, z czym zgadzają się i Polacy i Rosjanie ma być przyjazna przede wszystkim dla „przeciętnych odbiorców”, tzn. turystów, ludzi zainteresowanych MRG, ale także dla przedsiębiorstw, organizacji kulturowych czy sportowych. Gminy mają możliwość wykazania się i zamieszczenia na stronie swojej oferty, promując ciekawe wydarzenia i zapraszając na nie naszych sąsiadów. Nie zabraknie miejsca dla większych przedsiębiorców, organizacji samorządowych i pozarządowych. Planowana jest baza danych, do której dostęp będą mieli wyłącznie zalogowani użytkownicy. Ważne, by zapełniać ją systematycznie, ale dokładnie i bez wielkiego pośpiechu. niezyekle ważna jest także strona internetowa (przedstawiona p. p. Małgorzatę Samusjew i Aleksandre Zumkowską-Pawłowicz).


Poznaliśmy również  nowych parterów, m.in. z mediów, z którymi współpraca przy budowie strony jest niezbędna. Mamy nadzieję, że wspólna praca nad portalem ruszy pełną parą i Rosjanie widząc w niej potencjał zaangażują się w jego tworzenie.


Zapraszamy wszystkie gminy nadbałtyckie, wszelkie placówki edukacyjne, artystyczne, sportowe, do pokazania swojej oferty Rosjanom.
 


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk