Konferencja otwierająca projekt CULART II

Szanowni Państwo,

Rozpoczęliśmy działania dotyczące projektu CULART II – Kultura i sztuka. Krok II – Nowa jakość edukacji" realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 współfinansowanego ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa. Konferencja inauguracyjna odbyła się 6 lutego br. w Kaliningradzie.

Podczas tego wydarzenia odbyły się m.in. 3 panele dyskusyjne, w których uczestniczyli zebrani goście z Litwy, Polski i Rosji. Zgodnie z założeniami projektowymi jeden z paneli dotyczył problematyki z jaką spotykają się przedstawiciele jednostek kultury z terenu małych miast przygranicznych (obszaru działalności Stowarzyszenia) i określenia tematów szkoleniowych bowiem kontynuacją tego panelu będzie działanie edukacyjne – kurs podnoszenia kwalifikacji skierowany do pracowników instytucji i organizacji kultury z małych miast.  

Zakres tematyczny szkoleń zaproponowany przez uczestników podczas panelu dotyczył m.in.: 
- zarządzania projektami, 
- zarządzania zasobami ludzkimi, 
- poszukiwanie i pozyskiwanie środków zewnętrznych,
- marketing i PR,
- zarządzanie strategiczne,
- komunikacja międzykulturowa, 
- wykorzystywanie nowych technologii, 
- pozyskiwanie nowych odbiorców.

Już teraz zapraszamy  Państwa do zgłaszania się do udziału w grupach szkoleniowych. Planujemy utworzenie trzech takich grup. Wstępnie zajęcia dla pierwszej są planowane w kwietniu, dla drugiej w październiku dla trzeciej w lutym 2014 r. Każda z grup będzie miała po 4 spotkania  szkoleniowe (2 w Polsce i 2 w Obwodzie Kaliningradzkim), grupy będą mieszane – polsko-rosyjskie. Pierwsze zajęcia planujemy już w kwietniu br. w Kaliningradzie.  

Zatem wszyscy chętni powinni mieć ważne paszporty co najmniej pół roku od dnia zaplanowanego powrotu ze szkolenia (tj. dla pierwszej grupy do końca października 2013r.)
 

Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk