TOURAGE Newsletter

Pierwszy Newsletter projektu TOURAGE

Projekt TOURAGE – Rozwój turystyki osób starszych w regionach peryferyjnych opublikował pierwszy elektroniczny newsletter. Oprócz podstawowych informacji dotyczących samego projektu i uczestniczących w nim partnerach, newsletter prezentuje ciekawe artykuły dotyczące najważniejszych wydarzeń projektowych, w tym Konferencji otwierającej i wizyt studyjnych  w Karelii Północnej, Finlandia i Regionie Vidzeme (Łotwa), a także zaplanowanej na wrzesień 2012 r. Konferencji Dorocznej w Granadzie, Hiszpania. Pozostałe informacje dotyczą działań informacyjnych w ramach projektu, w tym także tych prowadzonych przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk podczas XXVI Walnego Zebrania Delegatów w dniu 30 marca br. i posiedzenia Zarządu w dniu 25 maja br.  Na szczególną uwagę zasługują teksty dotyczące polityki na rzecz osób starszych prowadzonej przez Radę Regionalną Karelii Północnej, zgodnie z którą starzejąca się populacja stanowi ważny zasób regionalny. Oprócz działań dotyczących zabezpieczenia socjalnego i opieki zdrowotnej, duży nacisk kładzie się na turystykę osób starszych i jej prorozwojowy potencjał społeczny i ekonomiczny. 

Pełne wydanie newslettera w języku angielskim wraz z załącznikami - Tourage Newsletter Nr 1

 alt Plik pdf do pobrania

Drugi Newsletter projektu TOURAGE

Uprzejmie zapraszamy do lektury kolejnego wydania biuletynu informacyjnego projektu pt. TOURAGE – Rozwój turystyki osób starszych w regionach peryferyjnych.

W bieżącym wydaniu zaprezentowano najważniejsze działania projektowe zrealizowane w drugim półroczu 2012 roku. W tym czasie przeprowadzono trzy wizyty studyjne w Hiszpanii, Irlandii i na Węgrzech, a także zorganizowano pierwszą Konferencję Doroczną TOURAGE, która odbyła się w dniu 25 września 2012 r. w Granadzie.  W ramach działań regionalnych przeprowadzono dwie analizy dotyczące sytuacji demograficznej poszczególnych regionów, a także ogólnej sytuacji  na rynku usług turystycznych. Dodatkowo partnerzy projektu podejmowali działania wewnętrzne związane z promocją projektu wśród społeczności seniorów, a także organizowali spotkania dyskusyjne dotyczące konkretnych działań na rzecz rozwoju turystyki osób starszych.

Całość biuletynu TOURAGE dostępna jest w języku angielskim - Tourage Newsletter Nr 2  


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk