Gminy Członkowskie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk


DYWITY - GMINA WIEJSKA

Adres: 11-001 Dywity, ul. Olsztyńska 32
Telefon: +48 89 524 76 40
E-mail: sekretariat@ugdywity.pl
Strona www: gminadywity.pl

GMINA DYWITY

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego, to główne zalety tego miejsca. Gmina Dywity to miejsce dobrego zamieszkania, a także przyjazne i otwarte dla inwestorów oraz przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić tutaj swoją działalność. 

PODSTAWOWE DANE:

Swoją atrakcyjność Gmina Dywity zawdzięcza przede wszystkim korzystnemu usytuowaniu: po pierwsze bliskie połączenie z nowoczesnym centrum aglomeracji, czyli Olsztynem, a po drugie położenie części obszarów w zasięgu terenów chronionego krajobrazu, sąsiedztwo jeziora Wadąg, przepływająca przez gminę rzeka Łyna oraz malownicze lasy, stanowiące 23% jej powierzchni. Dzięki temu nowoczesność i rozwój łączą się z tradycją, dziedzictwem kulturowym Warmii i  gwarancją niezapomnianych wrażeń dla amatorów rekreacji na łonie natury.

INNE INFORMACJE PROMOCYJNE:

Gmina Dywity to jedna z najdynamiczniej rozwijających się podolsztyńskich gmin. Świadczy o tym stale rosnąca liczba mieszkańców, która podwoiła się w okresie 1990-2017, a także coraz większa liczba podmiotów gospodarczych – ich liczba w 2017 roku przekroczyła 1000. W Gminie Dywity nie tylko dobrze się mieszka – to również idealne miejsce na biznes.
Według danych Szkoły Głównej Handlowej, Dywity to trzecia pod względem atrakcyjności inwestycyjnej gmina wiejska na Warmii i Mazurach. Urokliwa, dobrze skomunikowana ze stolicą Warmii i Mazur, znalazła się również na 20-tym miejscu ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Samorządów „Rzeczpospolitej” w 2016 roku. Rok wcześniej zdobyła certyfikat „Gmina Fair Play” za otwartość na nowe inwestycje oraz rzetelną obsługę i przyjazną biznesowi atmosferę. Kolejnym prestiżowym wyróżnieniem zdobytym przez Gminę Dywity jest tytuł „Gmina na 5!”, który samorząd uzyskał w najnowszym rankingu przygotowanym przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Naukowcy opracowując ranking przebadali kilkaset  gmin z Polski pod kątem gotowości do obsługi elektronicznej inwestorów i przedsiębiorców.

 

Co powoduje, że coraz więcej osób chce mieszkać w Gminie Dywity? Oprócz walorów naturalnych i przyrodniczych, ciekawych tras rowerowych, szlaków kajakowych, czy zabytkowych kościołów, kapliczek i miejsc kulturowo nieobojętnych, magnesem jest z pewnością dobra dostępność podstawowych usług, a także bogata oferta edukacyjna i kulturalna dla dzieci oraz młodzieży, czy infrastruktura sportowa na wysokim poziomie.

 

Gmina Dywity promuje się hasłem „Gmina z polotem”, które poprzez nawiązanie do historycznej przeszłości związanej z funkcjonowaniem w Dywitach bazy potężnych sterowców wojskowych, wpływa na dynamiczny i nieszablonowy rozwój tego miejsca.


Powrót do listy gmin

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Maj 2021
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 1 2 3 4 5 6

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk