Ukryte Skarby Powiśla


AGROTURYSTYKA KLIMBERGOWICE

Kontakt: Sztum
Adres: 82-400 Sztumska Wieś 60a, Sztum
Telefon: 605-550-079
E-mail: klimberg@wp.pl
Strona www: http://www.klimbergowice-sztumska-wies.superturystyka.pl/

Sztum i jego okolice to miejsce idealne zarówno dla miłośników historii (nie tylko zamek krzyżacki ale grodziska słowiańskie z XI w., gotyckie kościoły, szańce szwedzkie w Benowie, jak tez dla osób lubiących aktywny wypoczynek w bliskości z naturą (turystyka piesza, rowerowa...). W Sztumskiej Wsi w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego znajduje się kamień upamiętniający Rozejm Polsko – Szwedzki z 1635 roku. W tym samym roku Sztumska Wieś była także miejscem podpisania korzystnego dla Polski rozejmu, który zakończył wieloletnie wojny i konflikty Polski ze Szwecją. Obecnie we Wsi funkcjonuje XIX-wieczny, neogotycki kościół.

Jednak nie samą przeszłością żyje się w Sztumskiej Wsi! Otóż przodkowie Klimberów, czyli obecnych właścicieli agroturystyki wywodzą się ze Sztumskiej Wiesi. Z tego też względu obecni ich potomkowie nie wyemigrowali do miasta tylko połączyli staropolską gościnność z szacunkiej do swej ukochanej ojcowizny i w ten sposób zapraszają wszystkich do swego agroturystycznego gospodarstwa.

Agroturystyka oferuje 15 miejsc noclegowych. Każdy pokój dysponuje swoją łazienką oraz odbiornikiem TV. Na gości-poza domowymi danami- czeka również salon z kominkiem, jadalnie, wiata i miejsce do grillowania. Poza tym agroturystyka Klimbergowice zaprasza na wędkowanie w zarybionym stawie, pobyty w saunie, przejażdżki bryczką, a dzieci z przyjemnością spędzą czas na placu zabaw- czyli jest w czym wybierać. W naszej agroturystyce istnieje możliwość zamówienia na miejscu całodziennego wyżywienia, które przygotowujemy z produktów z własnego, przydomowego warzywniaka (dłuższe pobyty, wraz z całodziennym wyżywieniu to okazja do otrzymania rabatu). Agroturystyka jest również aktywna w dziedzinie promocji kulinarnego produktu regionalnego wystarczy choćby wspomnieć o Buraczkach pruskich („Preussische Rote Beete”), które znane już były przed II wojną światową. Specjalne połączenie kminku z burakami sprawia, że buraczki pruskie mają niepowtarzalne walory smakowe. Wyróżnikiem jest dość zaskakujące połączenie kminku i buraków.


Powrót do listy

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk