Gminy Członkowskie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk


WEJHEROWO - GMINA MIEJSKA

Adres: 84- 20 Wejherowo, plac Jakuba Wejhera 8
Telefon: +48 58 677 70 00
E-mail: sekretariat@wejherowo.pl
Strona www: www.wejherowo.pl

Wejherowo

Największe miasto na Kaszubach Północnych, położone w samym centrum tego malowniczego regionu. Zróżnicowany teren Pojezierza Kaszubskiego, bogato porośnięty lasami z licznymi jeziorami śródlądowymi oraz bliskością pasa nadmorskiego, co roku przyciąga rzesze turystów, którzy doceniają jego walory przyrodnicze oraz kulturowe. Wejherowo przez Kaszubów uznawane jest za duchową stolicę, gdyż tutaj znajduje się najważniejsze miejsce kultu religijnego - XVII wieczna kalwaria wejherowska z 25 kaplicami, wzorowana na jerozolimskiej drodze krzyżowej.

Oprócz zabytków sakralnych w Wejherowie warto zobaczyć budynek ratusza wzniesiony w 1650 r. oraz neogotycki pałac należący do rodu Przebendowskich, a później Keyserlingków położony w zrewitalizowanym parku miejskim. Przyjeżdżając do Wejherowa koniecznie trzeba odwiedzić okazały gmach Filharmonii Kaszubskiej  - Wejherowskiego Centrum Kultury, z salą koncertową w kształcie łodzi. Bogaty repertuar kinowy, koncertowy i teatralny Filharmonii pozwala ciekawie spędzić dzień w tym mieście.
W okresie letnich wakacji organizowane są przez miasto darmowe wycieczki po Wejherowie i Kalwarii z przewodnikiem. Zbiórka codziennie o godz. 11.00 na wejherowskim rynku pod pomnikiem Jakuba Wejhera.

Wejherowo oddalone jest 25 km od Gdyni, 30 km od miejscowości wypoczynkowych leżących w pasie nadmorskim i 40 km od lotniska w Gdańsku Rębiechowie, przez co stanowi doskonałą bazę wypadową do największych centrów wypoczynkowo-rozrywkowych Trójmiasta i okolic.


Powrót do listy gmin

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Maj 2021
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 1 2 3 4 5 6

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk