Gminy Członkowskie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk


LĘBORK - GMINA MIEJSKA

Adres: 84-300 Lębork, ul. Armii Krajowej 14
Telefon: +48 59 862 42 80
E-mail: info@um.lebork.pl
Strona www: http://www.lebork.pl/

Lębork turystycznie

Lębork - malowniczo położone miasto pomiędzy zalesionymi wzgórzami na terenie zwanym Błękitną Krainą, w województwie pomorskim.

Z Lęborka niedaleko jest do pełnego zabytków i historii Gdańska, a także nadmorskiego kurortu Łeby i unikatowej atrakcji przyrodniczej – ruchomych wydm. Na południe od miasta rozpościera się  Pojezierze Kaszubskie pełne jezior, lasów i jego darów.

Atrakcyjne położenie oraz otwartość jego mieszkańców sprawiają, że Lębork jest idealnym miejscem do odwiedzenia, zamieszkania czy zainwestowania.

Przez Lębork przebiega Pomorska Droga św Jakuba, szlak pielgrzymkowy prowadzący do Santiago de Compostela.

Wizytówkę i ulubione miejsce spotkań mieszkańców oraz turystów stanowi ulica Staromiejska oraz odrestaurowane średniowieczne obwarowania miejskie, które łączą się w centralnym punkcie starego miasta, na Placu Pokoju niedawno gruntownie zrewitalizowanym. Uzupełnieniem są dwie fontanny – odnowiona w dawnym stylu fontanna z żabkami oraz nowoczesna, z podświetlanymi strumieniami wody i oprawą dźwiękową.

Miasto oferuje świetnie zlokalizowane tereny inwestycyjne przy obwodnicy miasta, stanowiącej  część międzynarodowej drogi E28. Utworzona została podstrefa „Lębork” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która oferuje  grunty inwestycyjne dla przedsiębiorców poszukujących dużych, zwartych terenów pod inwestycje.

Największym i najważniejszym wydarzeniem kulturalnym miasta są lipcowe Lęborskie Dni Jakubowe. Jest to impreza wielowymiarowa, łączącą historię, kulturę i tradycję minionych wieków z dużą ilością imprez o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i handlowym.


Powrót do listy gmin

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Maj 2021
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 1 2 3 4 5 6

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk