Gminy Członkowskie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk


KĘTRZYN - GMINA MIEJSKA

Adres: 11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 11
Telefon: +48 89 752 05 20
E-mail: umketrzyn@miastoketrzyn.pl
Strona www: www.miastoketrzyn.pl

KĘTRZYN

Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, pośród jednego z najpiękniejszych zakątków Polski położony jest Kętrzyn. Miasto, które jest połączeniem tradycji i nowoczesności. Bogata historia oraz burzliwe dzieje miasta sprawiły, że można się tu zetknąć z tradycjami wielu narodów. Natomiast obecne ukierunkowanie na rozwój i modernizację miasta daje możliwość skorzystania ze współczesnej infrastruktury. Wszystko to przyczyniło się do stworzenia doskonałego miejsca do wypoczynku i rekreacji.

Podróż po Kętrzynie to wyjątkowa lekcja historii. Gotyckie, neoklasyczne i eklektyczne budowle, architektura sakralna, osobliwości architektoniczne na skalę europejską, muzea, stowarzyszenia propagujące kulturę mazurską – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Każdego kto zdecyduje się spędzić wolny czas w Kętrzynie czekają atrakcje turystyczne w postaci Zamku Krzyżackiego, bazyliki św. Jerzego, dawnej Loży Masońskiej, Ratusza czy Stada Ogierów mieszczącego się w jednej z najdłuższych stajni w Europie. Zwolennicy aktywnego wypoczynku z całą pewnością docenią ofertę Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Kętrzynianka” z odkrytymi basenami. Baseny uatrakcyjnione zostały zjeżdżalnią, biczami, gejzerami i szerokim wachlarzem masaży wodnych.
Zwolennicy tenisa na terenie obiektu do dyspozycji mają wysokiej jakości korty ziemne.  Miłośnicy spokojniejszego spędzania wolnego czasu mogą skorzystać z pola do minigolfa czy boule oraz boisk do gier zespołowych. Równie atrakcyjnie wygląda propozycja Hali Mistrzów Świata w Piłce Siatkowej z nowoczesną siłownią, salą fitness oraz Bałtyckim Centrum Bilardowym.

Powierzchnia Gminy Miejskiej Kętrzyn obejmuje ok. 10,35 km kw. I zamieszkuje ją nieco ponad 27 tys. osób.


Powrót do listy gmin

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Maj 2021
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 1 2 3 4 5 6

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk