Rozmiar tekstu  
Wyszukaj na stronie  

AKTUALNO列I


Nasza konferencja i Targi coraz bli瞠j ...
Od maja br. Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Ba速yk realizuje projekt pn. „Blaski i cienie wspó逍racy. Praktyka samorz康owego wymiaru polskiej polityki zagranicznej na szczeblu lokalnym”. 字odki na jego realizacj pozyskano w ramach konkursu grantów Ministra Spraw Zagranicznych RP.
Dodano 30.09.2015, godz. 09:37
Kolejne posiedzenie Strony Polskiej Euroregionu Ba速yk oraz Zarz康u Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk odby這 sie w dniu 18 wrze郾ia 2015 r. w elbl御kim Ratuszu Staromiejskim. Szczegó造 odno郾ie przebiegu spotkania znajdziecie Pa雟two w za陰czonym Protokole.  
Dodano 28.09.2015, godz. 13:24
Szanowni Beneficjenci! Informujemy, 瞠 w dniu 27 pa寮ziernika 2015r. w godzinach 8:30-16:30 odb璠 si praktyczne warsztaty z wype軟iania aplikacji projektowych w budynku Centrum Edukacji Nauczycieli w Gda雟ku. do programu wspó逍racy transgranicznej INTERREG Po逝dniowy Ba速yk 2014-2020 (South Baltic). Równoleg貫 warsztaty z trzech kategorii do wyboru: Konkurencyjno嗆, internacjonalizacja i procesy innowacyjne M同 (O 1) – 35miejsc Zrównowa穎ne 鈔odowisko, ekoturystyka i transport niskoemisyjny (O 2,3) – 35 miejsc Transgraniczny rynek pracy i wspó逍raca administracji z obywatelami (O 4,5) – 35 miejsc Wi璚ej informacji oraz formularz rejestracji na wydarzenie znajdziecie Pa雟two pod linkiem: http://ewt.pomorskie.eu/-/warsztaty-z-wypelniania-wnioskow-aplikacyjnych-w-interreg-poludniowy-baltyk-2014-2020-juz-wkrotce- Wi璚ej informacji o programie INTERREG Po逝dniowy Ba速yk 2014-2020: http://ewt.pomorskie.eu/poludniowy-baltyk Uwaga! Ilo嗆 miejsc ograniczona. Wszystkich beneficjentów, w miar mo磧iwo軼i, prosimy o delegowanie po jednej osobie z ka盥ej instytucji. W przypadku pyta lub w徠pliwo軼i ch皻nie odpowiem na pytania. Z powa瘸niem,                       Marta Bocianowska Referat Instrumentów Wspó逍racy Terytorialnej Departament Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urz康 Marsza趾owski Województwa Pomorskiego Okopowa 21/27  80-810 Gda雟k   Tel. +58 326 86 92 e-mail: m.bocianowska@pomorskie.eu --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Instruments of Territorial Cooperation Department of Regional and Spatial Development Office of the Marshal of the Pomorskie Voivodeship Okopowa 21/27, 80-810 Gda雟k Tel. +48 58 326 86 92 e-mail: m.bocianowska@pomorskie.eu    
Dodano 23.09.2015, godz. 11:51
Zapraszamy przedstawicieli Gmin Cz這kowskich Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk do wspó逍racy w ramach Grupy Zadaniowej ERB ds. Wody, która istnieje w strukturze mi璠zynarodowej naszego Stowarzyszenia, skupia wszystkie regiony cz這nkowskie Euroregionu Ba速yk (5 krajów, 8 regionów, 9 podmiotów). Zach璚amy do zapoznania si informacj poni瞠j w sprawie tej grupy i w陰czenia si za po鈔ednictwem naszego Stowarzyszenia do rozwi您ywania problemów odno郾ie wody w obszarze Morza Ba速yckiego. Grupa ma charakter mi璠zynarodowy. Bardzo prosimy o zg這szenie reprezentanta do spotka w ramach powy窺zej grupy zadaniowej do Sekretariatu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk tel.  55) 611 20 00; kom.: 601 690 335; fax. 55 611 20 01 email. sekel@eurobalt.org.pl Przedstawiciel Gminy, by豚y zobligowany do sta造ch kontaktów / spotka on-line, które odbywaj si raz w miesi帷u. Udzia w pracach jest bezkosztowy.  Niezb璠ny jest entuzjazm, ch耩 wspó逍racy, dyspozycyjno嗆 do uczestniczenia w spotkaniach przez Internet po陰czona ze znajomo軼i j瞛yka angielskiego. Jest to wielka szansa dla wszystkich gmin, gdy istnieje mo磧iwo嗆 realizacji projektów w ramach tej瞠 grupy ze 鈔odków unijnych pozyskiwanych z programów m.in.: Programu Po逝dniowy Ba速yk.
Dodano 14.09.2015, godz. 12:17
W imieniu Ministerstwa Pracy i Polityki Spo貫cznej, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Ma這polskiej Szko造 Administracji Publicznej zapraszamy na bezp豉tne spotkania informuj帷e o najlepszych sposobach wdra瘸nia w samorz康ach dotacji inwestycyjnej, inicjatywy lokalnej, ma造ch grantów, po篡czek dla NGO i innych instrumentów wspó逍racy finansowej z organizacjami pozarz康owymi.
Dodano 27.08.2015, godz. 14:53
Zapraszamy wszystkich na DNI BRANIEWA 2015, które odb璠 si w dniach 3-5 lipca br.. Koncerty, spektakle, wyst瘼y artystyczne i wiele, wiele innych atrakcji! W celu szczegó這wych informacji prosimy skorzysta z linku: http://www.braniewskiecentrumkultury.pl/1097-03-05072015-Dni-Braniewa.html
Dodano 23.06.2015, godz. 12:03
Samorz康 Województwa Warmi雟ko-Mazurskiego, we wspó逍racy z Sekretariatem Rady Pa雟tw Morza Ba速yckiego, Fundacj Borussia i Fundacj Koerber Stiftung, zaprasza m這dzie z Warmii i Mazur do wzi璚ia udzia逝 w mi璠zynarodowym wydarzeniu.  II Dialog M這dzie篡 Morza Ba速yckiego odb璠zie si w Olsztynie w dniach 2 – 9 wrze郾ia 2015 r. W Dialogu M這dzie篡 we幟ie udzia 50 m這dych ludzi w wieku 16 – 19 lat z ca貫j Europy, którzy porusz takie tematy jak: przebieg i nast瘼stwa II Wojny 安iatowej,  transformacja w Polsce od czasów wojny do wspó販zesno軼i, to窺amo嗆 regionalna i ba速ycka.  Program obejmie warsztaty historyczne, fotograficzne, filmowe i socjologiczne oraz wystaw prezentuj帷 ich rezultaty. W wydarzeniu przewidziano udzia dwóch uczestników z Polski z dobr znajomo軼i j瞛yka angielskiego, zainteresowanych histori XX wieku i histori najnowsz. Aby zg這si swój udzia nale篡 napisa esej o wp造wie II Wojny 安iatowej na region lub rodzin, wype軟i  formularz zg這szeniowy oraz spe軟i pozosta貫 wymogi podane na stronie internetowej History Campus: https://www.historycampus.org/home/seminars-projects/apply/  (wszystko w j瞛yku angielskim). Termin zg這sze up造wa 21 czerwca 2015 r. Wi璚ej informacji na ten temat dost瘼nych jest na stronie internetowej History Campus oraz w  Departamencie Wspó逍racy Mi璠zynarodowej Urz璠u Marsza趾owskiego Województwa Warmi雟ko-Mazurskiego, tel.: (89) 52-19-816, e-mail: piotr.zwolak@warmia.mazury.pl.
Dodano 17.06.2015, godz. 14:37
Drugie w tym roku  posiedzenie Prezydium ERB, odb璠zie si w dniu 16 czerwca 2015 r. w Brukseli.
Dodano 28.05.2015, godz. 13:25
Zaproszenie - Targi Partner闚 i Projekt闚 oraz Konferencja, Elbl庵, 7 pa寮ziernika 2015
Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Ba速yk zaprasza Pa雟twa do udzia逝 w Samorz康owych Targach Projektów i Partnerów,  które odb璠 si w Elbl庵u 7 pa寮ziernika 2015 roku organizowanych w ramach realizowanego projektu pn. „Blaski i cienie wspó逍racy. Praktyka samorz康owego wymiaru polskiej polityki zagranicznej na szczeblu lokalnym”, wspó貨inansowanego ze 鈔odków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Dodano 22.05.2015, godz. 15:24
W za陰czeniu Protokó z posiedzenia Zarz康u Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk, które odby這 sie w dniu 8 maja 2015 r. w elbl御kim Ratuszu Staromiejskim. Zapraszamy do zapoznania si z jego tre軼i.
Dodano 18.05.2015, godz. 14:12

KALENDARZ WYDARZE

Zobacz list wydarze zwi您anych z dzia豉niem naszego stowarzyszenia.

Przejd na podstron ze szczeg馧owymi informacjami. »
Pa寮ziernik 2015
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 1
2
3
4
5
6
7
8

GALERIE ZDJ岊

Galeria zdj耩    Galeria zdj耩   

Zobacz galeri zdj耩 dotycz帷ych dzia豉lno軼i naszego stowarzyszenia. Zdj璚ia z realizacji projekt闚 znajduj si w galeriach im po鈍i璚onych.

NEWSLETTER

MSZ
Strona zosta豉 utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - wsp馧praca z Obwodem Kaliningradzkim" wsp馧finansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Wsp馧praca

Strona wyra瘸 jedynie pogl康y autor闚 i nie mo瞠 by uto窺amiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Ba速yk

Aktualno軼i  |  Projekty  |  Prawo  |  Informacje dla podró積ych  |  BadaniaFinansowanie wspó逍racy  |  Szukam partnera do wspó逍racy  |  Artyku造 / prasa 

„Rozwi您ania prawne i instytucjonalne przyj皻e w nowej ustawie wpisuj si w za這瞠nia dotycz帷e polskiej polityki migracyjnej okre郵one w dokumencie Polityka migracyjna Polski, stan obecny i postulowane dzia豉nia, który zosta przyj皻y przez Rad Ministrów 31 lipca 2012 r. Ustawa dostosowuje tak瞠 polskie przepisy prawa w tym zakresie do regulacji unijnych." Powiedzia Rafa Rogala, Szef Urz璠u do Spraw Cudzoziemców.
W ustawie wyd逝穎no z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom mo瞠 by udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy cudzoziemiec mo瞠 z這篡 podczas swojego legalnego pobytu, w dogodnym dla siebie momencie. (poprzednio ka盥y, kto chcia przed逝篡 pobyt na terytorium naszego kraju musia z takim wnioskiem wyst徙i przynajmniej 45 dni przed ko鎍em wa積o軼i wizy lub aktualnego zezwolenia na pobyt). W nowej ustawie wprowadzono zapis, 瞠 cudzoziemiec, który ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy nie b璠zie musia przedstawia tytu逝 prawnego do zajmowanego lokalu. Wystarczaj帷e b璠zie tylko wykazanie, 瞠 ma zapewnione w Polsce miejsce zamieszkania.

Nowo軼i, uj皻 w ustawie, jest przyznanie jednego zezwolenia - zarówno na pobyt, jak i na prac. Cudzoziemiec, który pracuje w Polsce b璠zie móg ubiega si o zezwolenie na pobyt oraz prac, w ramach jednej procedury. Oszcz璠za to i czas i 鈔odki. Poprzednio to pracodawca, który chcia zatrudni w Polsce cudzoziemca, musia ubiega si dla niego, o zezwolenie na prac. Dopiero po jego uzyskaniu cudzoziemiec móg wyst徙i o zezwolenie na pobyt. Jednak瞠 procedura wydawania zezwole na prac nie zostanie zlikwidowana. Pracodawca nadal ma mo磧iwo嗆 uzyskania zezwolenia na prac, które b璠zie uprawnia這 m.in. do ubiegania si o wiz dla cudzoziemca chc帷ego pracowa w Polsce.

Wprowadzono tak瞠 nowe rozwi您ania dla cudzoziemców, studiuj帷ych na polskich uczelniach. Pierwsze zezwolenie na pobyt czasowy dla studiuj帷ych cudzoziemców jest przyznawane na okres 15 miesi璚y (czyli 1 roku i 3 miesi璚y). W sytuacji, gdy cudzoziemiec b璠zie przebywa w Polsce krócej ni 1 rok, wówczas zezwolenie jest przyznawane na czas trwania roku akademickiego lub studiów oraz dodatkowo 3 miesi璚y.
Natomiast cudzoziemcy, którzy kontynuuj studia na kolejnym roku, otrzymaj zezwolenie na pobyt czasowy na okres do 3 lat, a nie jak wcze郾iej na rok. Zmiany obejmuj tak瞠 cudzoziemców-absolwentów polskich uczelni wy窺zych, którzy poszukuj w Polsce pracy. B璠 oni mogli ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy na okres 1 roku.

 

毒ód這: Urz康 do Spraw Cudzoziemców (www.udsc.gov.pl , (tekst: z Dziennika Ustaw http://www.udsc.gov.pl/files/prawo/ustawy/Ustawa%20o%20cudzoziemcach%20z%20dnia%2012%20grudnia%202013%20r.pdf )