Rozmiar tekstu  
Wyszukaj na stronie  

AKTUALNO列I


    Zapraszamy wszystkie Gminy Cz這nkowskie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk do wzi璚ia udzia逝 w 5 Dorocznym Forum Interesariuszy Euroregionu Ba速yk. Wydarzenie b璠zie si odbywa這 28 pazdziernika b.r. w siedzibie Pomorskiego Urz璠u Marszalkowskiego.
Dodano 02.10.2014, godz. 16:02
真豉wy i Centrum 安. Jana w Gda雟ku - wizyta studyjna
Dotyczy: wizyta studyjna profesjonalistów z zakresu dziedzictwa kulturowego i ochrony zabytków w ramach projektu "CULART II – Kultura i sztuka. Krok II – Nowa jako嗆 edukacji" realizowanego w ramach Programu Wspó逍racy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 wspó貨inansowanego ze 鈔odków Europejskiego Instrumentu S御iedztwa i Partnerstwa Data: 8-10 wrze郾ia 2014r. Miejsce: 真豉wy, Centrum 安. Jana w Gda雟ku
Dodano 30.09.2014, godz. 10:44
Po trzech latach dzia豉 projekt Tourage dobiega ko鎍a. W dniu 18 wrze郾ia 2014 r. w Brukseli odb璠zie si konferencja podsumowuj帷a  pn. "Rozwój turystyki osób starszych w regionach peryferyjnych - doswiadczenia i spojrzenie w przysz這嗆". Swój udzia zg這si這 ju podad 100 osób zainteresowanych rozwojem sektora turystyki osób starszych. S to przedstawicielr ró積ych instytucji i organizacji, m.in. Komisji Europejskiej, Mi璠zynarodowej Organizacji Turystyki Spo貫cznej, regionalnych przedstawicielstw, organizacji pozarz康owych z ca貫j Europy.
Dodano 16.09.2014, godz. 11:08
Mi璠zynarodowe spotkanie Rady ds. Kultury w Kaliningradzie
Dotyczy: trzecie mi璠zynarodowe posiedzenie Rady ds. Kultury w ramach projektu "CULART II – Kultura i sztuka. Krok II – Nowa jako嗆 edukacji" realizowanego w ramach Programu Wspó逍racy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 wspó貨inansowanego ze 鈔odków Europejskiego Instrumentu S御iedztwa i Partnerstwa Data: 25-26 sierpnia 2014. Miejsce: Kaliningrad, Polska
Dodano 03.09.2014, godz. 13:43
Szanowni Pa雟two, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Ba速yk poszukuje wykonawcy zlecenia polegaj帷ego na sporz康zeniu raportu w zakresie  dost瘼no軼i mo磧iwo軼i kszta販enia (kursów / szkole) w zakresie kultury „na odleg這嗆”  (on-line) na obszarze województw Pomorskiego oraz Warmi雟ko-Mazurskiego. Us逝ga ta powinna by wykonana do ko鎍a pa寮ziernika 2014 r.
Dodano 02.09.2014, godz. 15:17
Szanowni Pa雟two, Zapraszamy do zapoznania si z jedn z dobrych praktyk, która zosta豉 udost瘼niona w ramach realizacji projektu Tourage. Jak nam si wydaje jest to bardzo dobra propozycja nie tylko dla naszych samorz康ów, lecz równie organizacji pozarz康owych dzia豉j帷ych na rzecz rozwoju lokalnego, rozwoju spo貫cze雟twa czy te organizacji socjalnych. Praktyka, któr chcemy przedstawi i upowszechni to Program Miast i Powiatów przyjaznych wiekowi (ang. Age Friendly Cities and Counties Programme, dalej: AFP) Czy jest, kto go realizuje, jakie s zasady funkcjonowania przedstawiamy poni瞠j. W przypadku pyta prosimy o kontakt z naszym Stowarzyszeniem. Wi璚ej informacji znajduje si w zak豉dce "Projekty".
Dodano 05.08.2014, godz. 14:12
Od 1 sierpnia 2014 roku b璠 obowi您ywa造 nowe godziny urz璠owania Urz璠u Miasta I Gminy Sztum oraz Miejsko-Gminnego O鈔odka Pomocy Spo貫cznej i Miejsko - Gminnego Zespo逝 O鈍iaty.
Dodano 21.07.2014, godz. 14:48
Projekt TOURAGE zosta uznamy ze jeden z 20 najlepszych europejskich projektów wspieraj帷ych rozwój turystyki zrównowa穎nej. ㄠcznie w konkursie na najlepszy projekt dzia豉j帷y na rzecz turystyki zrównowa積ej wzi窸o udzia oko這 200 projektów unijnych realizowanych w ramach szeregu  ró積ych programów.
Dodano 09.06.2014, godz. 13:31

KALENDARZ WYDARZE

Zobacz list wydarze zwi您anych z dzia豉niem naszego stowarzyszenia.

Przejd na podstron ze szczeg馧owymi informacjami. »
Listopad 2014
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1
2
3
4
5
6
7

GALERIE ZDJ岊

Galeria zdj耩    Galeria zdj耩   

Zobacz galeri zdj耩 dotycz帷ych dzia豉lno軼i naszego stowarzyszenia. Zdj璚ia z realizacji projekt闚 znajduj si w galeriach im po鈍i璚onych.

NEWSLETTER

MSZ
Strona zosta豉 utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - wsp馧praca z Obwodem Kaliningradzkim" wsp馧finansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Wsp馧praca

Strona wyra瘸 jedynie pogl康y autor闚 i nie mo瞠 by uto窺amiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Ba速yk

Aktualno軼i  |  Projekty  |  Prawo  |  Informacje dla podró積ych  |  BadaniaFinansowanie wspó逍racy  |  Szukam partnera do wspó逍racy  |  Artyku造 / prasa 

„Rozwi您ania prawne i instytucjonalne przyj皻e w nowej ustawie wpisuj si w za這瞠nia dotycz帷e polskiej polityki migracyjnej okre郵one w dokumencie Polityka migracyjna Polski, stan obecny i postulowane dzia豉nia, który zosta przyj皻y przez Rad Ministrów 31 lipca 2012 r. Ustawa dostosowuje tak瞠 polskie przepisy prawa w tym zakresie do regulacji unijnych." Powiedzia Rafa Rogala, Szef Urz璠u do Spraw Cudzoziemców.
W ustawie wyd逝穎no z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom mo瞠 by udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy cudzoziemiec mo瞠 z這篡 podczas swojego legalnego pobytu, w dogodnym dla siebie momencie. (poprzednio ka盥y, kto chcia przed逝篡 pobyt na terytorium naszego kraju musia z takim wnioskiem wyst徙i przynajmniej 45 dni przed ko鎍em wa積o軼i wizy lub aktualnego zezwolenia na pobyt). W nowej ustawie wprowadzono zapis, 瞠 cudzoziemiec, który ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy nie b璠zie musia przedstawia tytu逝 prawnego do zajmowanego lokalu. Wystarczaj帷e b璠zie tylko wykazanie, 瞠 ma zapewnione w Polsce miejsce zamieszkania.

Nowo軼i, uj皻 w ustawie, jest przyznanie jednego zezwolenia - zarówno na pobyt, jak i na prac. Cudzoziemiec, który pracuje w Polsce b璠zie móg ubiega si o zezwolenie na pobyt oraz prac, w ramach jednej procedury. Oszcz璠za to i czas i 鈔odki. Poprzednio to pracodawca, który chcia zatrudni w Polsce cudzoziemca, musia ubiega si dla niego, o zezwolenie na prac. Dopiero po jego uzyskaniu cudzoziemiec móg wyst徙i o zezwolenie na pobyt. Jednak瞠 procedura wydawania zezwole na prac nie zostanie zlikwidowana. Pracodawca nadal ma mo磧iwo嗆 uzyskania zezwolenia na prac, które b璠zie uprawnia這 m.in. do ubiegania si o wiz dla cudzoziemca chc帷ego pracowa w Polsce.

Wprowadzono tak瞠 nowe rozwi您ania dla cudzoziemców, studiuj帷ych na polskich uczelniach. Pierwsze zezwolenie na pobyt czasowy dla studiuj帷ych cudzoziemców jest przyznawane na okres 15 miesi璚y (czyli 1 roku i 3 miesi璚y). W sytuacji, gdy cudzoziemiec b璠zie przebywa w Polsce krócej ni 1 rok, wówczas zezwolenie jest przyznawane na czas trwania roku akademickiego lub studiów oraz dodatkowo 3 miesi璚y.
Natomiast cudzoziemcy, którzy kontynuuj studia na kolejnym roku, otrzymaj zezwolenie na pobyt czasowy na okres do 3 lat, a nie jak wcze郾iej na rok. Zmiany obejmuj tak瞠 cudzoziemców-absolwentów polskich uczelni wy窺zych, którzy poszukuj w Polsce pracy. B璠 oni mogli ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy na okres 1 roku.

 

毒ód這: Urz康 do Spraw Cudzoziemców (www.udsc.gov.pl , (tekst: z Dziennika Ustaw http://www.udsc.gov.pl/files/prawo/ustawy/Ustawa%20o%20cudzoziemcach%20z%20dnia%2012%20grudnia%202013%20r.pdf )