Rozmiar tekstu  
Wyszukaj na stronie  

AKTUALNO列I


To informacja dla osób podró簑j帷ych do Kaliningradu 鈔odkami komunikacji publicznej. Niestety s豉by rubel odbi si na naszym regionie równie je郵i chodzi o mo磧iwo軼i podró穎wania. Firma ZielienogradzkTrans, która obs逝giwa豉 codziennie trzy kursy autobusowe na trasie Kaliningrad - Gda雟k - Kaliningrad w pa寮zierniku i listopadzie zmniejszy豉 cz瘰totliwo嗆 kursowania autobusów do dwóch tygodniowo. A wi璚 podró積i uwaga - je郵i chcecie pojecha autobusem tej firmy do Kaliningradu - zwró熯ie uwag na to jaki mamy dzie tygodnia. Co za si tyczy firmy KoenigAuto - nadal powinny by dwa rejsy codzienne na trasie Kaliningrad-Gda雟k - Kaliningrad. I o ile z porannym rejsem z Kaliningradu do Gda雟ka nie powinno by k這potów, o tyle przy popo逝dniowym - mo瞠 zda篡 si tak, i ..... nie b璠zie go wcale. Po prostu je郵i nie ma ch皻nych, firma nie wysy豉 autobusu w tras. A ch皻nych musi by minimum 5 osób. Jedynym ratunkiem s wtedy tzw. "Schoping toury" - prywatni przewo幡icy, którzy dowo膨 klientów do Braniewskich Biedronki i Lidla. Koszt - ok. 400 rubli.
Dodano 28.10.2015, godz. 16:19
2 listopada 2015 r. w siedzibie  Pomorskiego Urz璠u Marsza趾owskiego w Gda雟ku, odb璠zie sie 6 Doroczne Forum Interesariuszy Euroregionu Ba速yk. Temat Forum : "Korzy軼i i wyzwania wynikaj帷e dla wspó逍racy transgranicznej w Regionie Morza Ba速yckiego".   Zapraszamy ch皻nych do udzia逝 w wydarzeniu. W za陰czeniu program Forum.
Dodano 28.10.2015, godz. 10:03
Zaproszenie na konferencj 10-11 listopada 2015 r. w Kopenhadzie nt. „Rola lokalnych samorz康闚 i region闚 z pa雟tw nordyckich w zielonej transformacji”.
Szanowni Pa雟two, Nordycka Rada Ministrów we wspó逍racy z Du雟k Agencj ds Energii organizuj w dniach 10-11 listopada br. konferencj pn „Rola lokalnych samorz康ów i regionów z pa雟tw nordyckich w zielonej transformacji”. Celem tego spotkania jest prezentacja lokalnych i regionalnych inicjatyw podejmowanych na terenie pa雟tw nordyckich, które mog stanowi inspiracj dla innych miast – ma造ch i du篡ch w zakresie podejmowanych dzia豉 w zakresie zielonej energetyki, zwi瘯szania efektywno軼i energetycznej itp. Zaproszenie jest kierowane do osób odpowiedzialnych w lokalnych i regionalnych samorz康ach za energetyk i planowanie, w豉dz centralnych, organizacji pozarz康owych i zainteresowanych tematem firm. W za陰czeniu przesy豉my zaproszenie na konferencj wraz z linkiem do rejestracji. Udzia w konferencji jest nieodplatny.  
Dodano 16.10.2015, godz. 12:17
Zapraszamy do zapoznania si z za陰czon galeri zdj耩 z przebiegu konferencji oraz wizyty studyjnej,  w dniach 7 i 8 pa寮ziernika 2015r. w Elbl庵u.
Dodano 12.10.2015, godz. 16:12
Nasza konferencja i Targi coraz bli瞠j ...
Od maja br. Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Ba速yk realizuje projekt pn. „Blaski i cienie wspó逍racy. Praktyka samorz康owego wymiaru polskiej polityki zagranicznej na szczeblu lokalnym”. 字odki na jego realizacj pozyskano w ramach konkursu grantów Ministra Spraw Zagranicznych RP.
Dodano 30.09.2015, godz. 09:37
Kolejne posiedzenie Strony Polskiej Euroregionu Ba速yk oraz Zarz康u Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk odby這 sie w dniu 18 wrze郾ia 2015 r. w elbl御kim Ratuszu Staromiejskim. Szczegó造 odno郾ie przebiegu spotkania znajdziecie Pa雟two w za陰czonym Protokole.  
Dodano 28.09.2015, godz. 13:24
Szanowni Beneficjenci! Informujemy, 瞠 w dniu 27 pa寮ziernika 2015r. w godzinach 8:30-16:30 odb璠 si praktyczne warsztaty z wype軟iania aplikacji projektowych w budynku Centrum Edukacji Nauczycieli w Gda雟ku. do programu wspó逍racy transgranicznej INTERREG Po逝dniowy Ba速yk 2014-2020 (South Baltic). Równoleg貫 warsztaty z trzech kategorii do wyboru: Konkurencyjno嗆, internacjonalizacja i procesy innowacyjne M同 (O 1) – 35miejsc Zrównowa穎ne 鈔odowisko, ekoturystyka i transport niskoemisyjny (O 2,3) – 35 miejsc Transgraniczny rynek pracy i wspó逍raca administracji z obywatelami (O 4,5) – 35 miejsc Wi璚ej informacji oraz formularz rejestracji na wydarzenie znajdziecie Pa雟two pod linkiem: http://ewt.pomorskie.eu/-/warsztaty-z-wypelniania-wnioskow-aplikacyjnych-w-interreg-poludniowy-baltyk-2014-2020-juz-wkrotce- Wi璚ej informacji o programie INTERREG Po逝dniowy Ba速yk 2014-2020: http://ewt.pomorskie.eu/poludniowy-baltyk Uwaga! Ilo嗆 miejsc ograniczona. Wszystkich beneficjentów, w miar mo磧iwo軼i, prosimy o delegowanie po jednej osobie z ka盥ej instytucji. W przypadku pyta lub w徠pliwo軼i ch皻nie odpowiem na pytania. Z powa瘸niem,                       Marta Bocianowska Referat Instrumentów Wspó逍racy Terytorialnej Departament Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urz康 Marsza趾owski Województwa Pomorskiego Okopowa 21/27  80-810 Gda雟k   Tel. +58 326 86 92 e-mail: m.bocianowska@pomorskie.eu --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Instruments of Territorial Cooperation Department of Regional and Spatial Development Office of the Marshal of the Pomorskie Voivodeship Okopowa 21/27, 80-810 Gda雟k Tel. +48 58 326 86 92 e-mail: m.bocianowska@pomorskie.eu    
Dodano 23.09.2015, godz. 11:51

KALENDARZ WYDARZE

Zobacz list wydarze zwi您anych z dzia豉niem naszego stowarzyszenia.

Przejd na podstron ze szczeg馧owymi informacjami. »
Listopad 2015
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 1 2 3 4 5 6

GALERIE ZDJ岊

Galeria zdj耩    Galeria zdj耩   

Zobacz galeri zdj耩 dotycz帷ych dzia豉lno軼i naszego stowarzyszenia. Zdj璚ia z realizacji projekt闚 znajduj si w galeriach im po鈍i璚onych.

NEWSLETTER

MSZ
Strona zosta豉 utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - wsp馧praca z Obwodem Kaliningradzkim" wsp馧finansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Wsp馧praca

Strona wyra瘸 jedynie pogl康y autor闚 i nie mo瞠 by uto窺amiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Ba速yk

Aktualno軼i  |  Projekty  |  Prawo  |  Informacje dla podró積ych  |  BadaniaFinansowanie wspó逍racy  |  Szukam partnera do wspó逍racy  |  Artyku造 / prasa 

„Rozwi您ania prawne i instytucjonalne przyj皻e w nowej ustawie wpisuj si w za這瞠nia dotycz帷e polskiej polityki migracyjnej okre郵one w dokumencie Polityka migracyjna Polski, stan obecny i postulowane dzia豉nia, który zosta przyj皻y przez Rad Ministrów 31 lipca 2012 r. Ustawa dostosowuje tak瞠 polskie przepisy prawa w tym zakresie do regulacji unijnych." Powiedzia Rafa Rogala, Szef Urz璠u do Spraw Cudzoziemców.
W ustawie wyd逝穎no z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom mo瞠 by udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy cudzoziemiec mo瞠 z這篡 podczas swojego legalnego pobytu, w dogodnym dla siebie momencie. (poprzednio ka盥y, kto chcia przed逝篡 pobyt na terytorium naszego kraju musia z takim wnioskiem wyst徙i przynajmniej 45 dni przed ko鎍em wa積o軼i wizy lub aktualnego zezwolenia na pobyt). W nowej ustawie wprowadzono zapis, 瞠 cudzoziemiec, który ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy nie b璠zie musia przedstawia tytu逝 prawnego do zajmowanego lokalu. Wystarczaj帷e b璠zie tylko wykazanie, 瞠 ma zapewnione w Polsce miejsce zamieszkania.

Nowo軼i, uj皻 w ustawie, jest przyznanie jednego zezwolenia - zarówno na pobyt, jak i na prac. Cudzoziemiec, który pracuje w Polsce b璠zie móg ubiega si o zezwolenie na pobyt oraz prac, w ramach jednej procedury. Oszcz璠za to i czas i 鈔odki. Poprzednio to pracodawca, który chcia zatrudni w Polsce cudzoziemca, musia ubiega si dla niego, o zezwolenie na prac. Dopiero po jego uzyskaniu cudzoziemiec móg wyst徙i o zezwolenie na pobyt. Jednak瞠 procedura wydawania zezwole na prac nie zostanie zlikwidowana. Pracodawca nadal ma mo磧iwo嗆 uzyskania zezwolenia na prac, które b璠zie uprawnia這 m.in. do ubiegania si o wiz dla cudzoziemca chc帷ego pracowa w Polsce.

Wprowadzono tak瞠 nowe rozwi您ania dla cudzoziemców, studiuj帷ych na polskich uczelniach. Pierwsze zezwolenie na pobyt czasowy dla studiuj帷ych cudzoziemców jest przyznawane na okres 15 miesi璚y (czyli 1 roku i 3 miesi璚y). W sytuacji, gdy cudzoziemiec b璠zie przebywa w Polsce krócej ni 1 rok, wówczas zezwolenie jest przyznawane na czas trwania roku akademickiego lub studiów oraz dodatkowo 3 miesi璚y.
Natomiast cudzoziemcy, którzy kontynuuj studia na kolejnym roku, otrzymaj zezwolenie na pobyt czasowy na okres do 3 lat, a nie jak wcze郾iej na rok. Zmiany obejmuj tak瞠 cudzoziemców-absolwentów polskich uczelni wy窺zych, którzy poszukuj w Polsce pracy. B璠 oni mogli ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy na okres 1 roku.

 

毒ód這: Urz康 do Spraw Cudzoziemców (www.udsc.gov.pl , (tekst: z Dziennika Ustaw http://www.udsc.gov.pl/files/prawo/ustawy/Ustawa%20o%20cudzoziemcach%20z%20dnia%2012%20grudnia%202013%20r.pdf )