Rozmiar tekstu  
Wyszukaj na stronie  

AKTUALNO列I


Zaproszenie - Targi Partner闚 i Projekt闚 oraz Konferencja, Elbl庵, 7 pa寮ziernika 2015
Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Ba速yk zaprasza Pa雟twa do udzia逝 w Samorz康owych Targach Projektów i Partnerów,  które odb璠 si w Elbl庵u 7 pa寮ziernika 2015 roku organizowanych w ramach realizowanego projektu pn. „Blaski i cienie wspó逍racy. Praktyka samorz康owego wymiaru polskiej polityki zagranicznej na szczeblu lokalnym”, wspó貨inansowanego ze 鈔odków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Dodano 22.05.2015, godz. 15:24
W za陰czeniu Protokó z posiedzenia Zarz康u Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk, które odby這 sie w dniu 8 maja 2015 r. w elbl御kim Ratuszu Staromiejskim. Zapraszamy do zapoznania si z jego tre軼i.
Dodano 18.05.2015, godz. 14:12
Posiedzenie Zarz康u Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk
W pi徠ek, 8 maja br. w Elbl庵u odby這 si posiedzenie Zarz康u Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk wed逝g nast瘼uj帷ego porz康ku:
Dodano 08.05.2015, godz. 14:19
Energia ze 廝鏚e odnawialnych w gminach
Szanowni Pa雟two, W dniu 28 kwietnia br. odby這 si spotkanie przedstawicieli gmin cz這nkowskich Stowarzyszenia z ekspertami z firmy Eco Team (Cz瘰tochowa) po鈍i璚one mo磧iwo軼iom realizacji dzia豉 na rzecz ograniczania emisji CO2, energo-efektywno軼i oraz wykorzystania energii ze 廝óde odnawialnych na terenie gmin. Poni瞠j za陰czyli鄉y prezentacj – ze wzgl璠ów technicznych jest podzielona na kilka cz窷ci (mniejsze pliki). Zapraszamy do zapoznania si z materia貫m.
Dodano 28.04.2015, godz. 16:20
8 maja 2015 r. posiedzenie Zarz康u Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk.
Dodano 23.04.2015, godz. 10:53
Szanowni Pa雟two, W dniu 15-16 czerwca br. w Jurmali na υtwie odb璠zie si  VI Doroczne Forum Strategii UE dla regionu Morza Ba速yckiego. To jedno z najwi瘯szych corocznych wydarze ba速yckich, b璠zie po鈍i璚one omówieniu post瘼ów w realizacji Strategii oraz m.in. takim zagadnieniom szczegó這wym jak problemy zwi瘯szenia konkurencyjno軼i Regionu Morza Ba速yckiego, e-w陰czenie w 篡ciu spo貫cznym i gospodarczym, „sprytny” wewn皻rzny rynek energetyczny – korzy軼i dla konsumentów, mobilno嗆 m這dych ludzi, turystyka morska i przybrze積a w Regionie Morza Ba速yckiego, przemys造 kreatywne, planowanie przestrzenne, innowacje i infrastruktura transgraniczna, integracja nauki. Wi璚ej informacji oraz link do systemu rejestracji mo積a znale潭 na mi璠zynarodowej stronie Euroregionu Ba速yk http://www.eurobalt.org/registration-now-open-for-vi-annual-forum-of-eusbsr/
Dodano 21.04.2015, godz. 10:15
Dnia 27 marca 2015 r. na godzin przed obradami XXXII Walnego Zebrania Delegaów Stowarzyszenia Gmin RP odby這 si posiedzenie  Zarz康u Stowarzyszenia.
Dodano 15.04.2015, godz. 14:35
27 marca 2015 r. odby這 si w Elbl御kim Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 - XXXII Walne Zebranie Delegatów  Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk. Szczegó這wy przebieg zebrania przedstawia za陰czony protokó.
Dodano 15.04.2015, godz. 14:22
Zwracamy si do naszych Gmin Cz這nkowskich: Szanowni Pa雟two, W nawi您aniu do informacji udzielonej w trakcie XXXII Walnego Zebrania Delegatów w dniu 27 marca 2015 r.  mamy przyjemno嗆 zaprosi Pa雟twa na spotkanie po鈍i璚one mo磧iwo軼iom wspólnych dzia豉 w ramach naszego Stowarzyszenia w obszarze energii odnawialnych oraz energo- efektywno軼i. Spotkanie to odb璠zie si w dniu 28 kwietnia 2015 r. w Elbl庵u, ul. Stary Rynek 25, o godzinie 11.00, sala konferencyjna A (poziom -1). Proponowana tematyka spotkania: Krótka prezentacja i  nawi您anie do wymaganych dokumentów, takich jak Strategiczny Plan Dzia豉 na rzecz Zrównowa穎nej Energii dla gminy;  plan gospodarki niskoemisyjnej;  program na rzecz poprawy jako軼i powietrza  Prezentacja produktów i rozwi您a dla  budynków u篡teczno軼i publicznej;  budynków mieszkalnych (wielorodzinnych); ;  budynków mieszkalnych jednorodzinnych  Prezentacja produktów i rozwi您a w zakresie mo磧iwych  instalacji energetycznych; fotowoltaiki, paneli solarnych itp. OZE a turystyka Mo磧iwo軼i zastosowania OZE w  transporcie i komunikacji miejskiej  Bazowa inwentaryzacja emisji ( metodologia pracy,  oprogramowanie,  ankiety)  Inne dzia豉nia mi瘯ki (Plany strategiczne, informacja i szkolenia)  Mo磧iwo軼i wspó逍racy ze Stowarzyszeniem Gmin RP  Euroregion BAΡYK, w tym finansowanie dzia豉, mo磧iwe kierunki wspólnych projektów, 廝ód豉 finansowania dzia豉 Prosimy o zg這szenie udzia逝 w spotkaniu do dnia 21 kwietnia 2015 r. na adres: sekel@eurobalt.org.pl lub telefonicznie +55 611 20 00.
Dodano 02.04.2015, godz. 15:12
XXXII Walne Zebranie Delegat闚 Stowarzyszenia
27 marca br. w Elbl庵u odby這 si Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk. By這 to zebranie wyborcze, podczas którego odby造 si wybory na Przewodnicz帷ego Zarz康u, Cz這nków Zarz康u oraz Cz這nków Komisji Rewizyjnej. Wszystkie g這sowania  odby造 si w trybie tajnym. Przewodnicz帷ym Zarz康u Stowarzyszenia zosta Witold Wróblewski - Prezydent Elbl庵a. Ponadto w sk豉d nowego Zarz康u wchodz: I Wiceprzewodnicz帷a Zarz康u: Joanna Zieli雟ka – Wiceprzewodnicz帷a Rady Miasta Gdynia, II Wiceprzewodnicz帷y Zarz康u: Andrzej Bojanowski – Zast瘼ca Prezydenta Gda雟ka, Cz這nkowie i Cz這nkinie Zarz康u: Piotr Grzymowicz – Prezydent Olsztyna, Bo瞠na Olszewska-安itaj – Wójt Górowa I豉weckiego, Hanna Brejwo - Wójt Gminy Pszczó趾i, W這dziemierz Siudek - reprezentant Miasta Ustka, Krzysztof He熤an - Burmistrz K皻rzyna, Winicjusz Sokó - Zast瘼ca Burmistrza Braniewa. Sk豉d Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk: Janusz Goli雟ki – Wójt Gminy Cedry Wielkie, Marek Charzewski - Burmistrz Miasta Malborka, Krzysztof Harmaci雟ki – Wójt Gminy I豉wa, Anna Jab這雟ka – Urz康 Miasta Wejherowo, Rafa Ryszczuk - Burmistrz Miasta Kisielice.
Dodano 27.03.2015, godz. 16:15

KALENDARZ WYDARZE

Zobacz list wydarze zwi您anych z dzia豉niem naszego stowarzyszenia.

Przejd na podstron ze szczeg馧owymi informacjami. »
Maj 2015
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1
2
3
4
5
6
7

GALERIE ZDJ岊

Galeria zdj耩    Galeria zdj耩   

Zobacz galeri zdj耩 dotycz帷ych dzia豉lno軼i naszego stowarzyszenia. Zdj璚ia z realizacji projekt闚 znajduj si w galeriach im po鈍i璚onych.

NEWSLETTER

MSZ
Strona zosta豉 utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - wsp馧praca z Obwodem Kaliningradzkim" wsp馧finansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Wsp馧praca

Strona wyra瘸 jedynie pogl康y autor闚 i nie mo瞠 by uto窺amiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Ba速yk

Aktualno軼i  |  Projekty  |  Prawo  |  Informacje dla podró積ych  |  BadaniaFinansowanie wspó逍racy  |  Szukam partnera do wspó逍racy  |  Artyku造 / prasa 

„Rozwi您ania prawne i instytucjonalne przyj皻e w nowej ustawie wpisuj si w za這瞠nia dotycz帷e polskiej polityki migracyjnej okre郵one w dokumencie Polityka migracyjna Polski, stan obecny i postulowane dzia豉nia, który zosta przyj皻y przez Rad Ministrów 31 lipca 2012 r. Ustawa dostosowuje tak瞠 polskie przepisy prawa w tym zakresie do regulacji unijnych." Powiedzia Rafa Rogala, Szef Urz璠u do Spraw Cudzoziemców.
W ustawie wyd逝穎no z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom mo瞠 by udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy cudzoziemiec mo瞠 z這篡 podczas swojego legalnego pobytu, w dogodnym dla siebie momencie. (poprzednio ka盥y, kto chcia przed逝篡 pobyt na terytorium naszego kraju musia z takim wnioskiem wyst徙i przynajmniej 45 dni przed ko鎍em wa積o軼i wizy lub aktualnego zezwolenia na pobyt). W nowej ustawie wprowadzono zapis, 瞠 cudzoziemiec, który ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy nie b璠zie musia przedstawia tytu逝 prawnego do zajmowanego lokalu. Wystarczaj帷e b璠zie tylko wykazanie, 瞠 ma zapewnione w Polsce miejsce zamieszkania.

Nowo軼i, uj皻 w ustawie, jest przyznanie jednego zezwolenia - zarówno na pobyt, jak i na prac. Cudzoziemiec, który pracuje w Polsce b璠zie móg ubiega si o zezwolenie na pobyt oraz prac, w ramach jednej procedury. Oszcz璠za to i czas i 鈔odki. Poprzednio to pracodawca, który chcia zatrudni w Polsce cudzoziemca, musia ubiega si dla niego, o zezwolenie na prac. Dopiero po jego uzyskaniu cudzoziemiec móg wyst徙i o zezwolenie na pobyt. Jednak瞠 procedura wydawania zezwole na prac nie zostanie zlikwidowana. Pracodawca nadal ma mo磧iwo嗆 uzyskania zezwolenia na prac, które b璠zie uprawnia這 m.in. do ubiegania si o wiz dla cudzoziemca chc帷ego pracowa w Polsce.

Wprowadzono tak瞠 nowe rozwi您ania dla cudzoziemców, studiuj帷ych na polskich uczelniach. Pierwsze zezwolenie na pobyt czasowy dla studiuj帷ych cudzoziemców jest przyznawane na okres 15 miesi璚y (czyli 1 roku i 3 miesi璚y). W sytuacji, gdy cudzoziemiec b璠zie przebywa w Polsce krócej ni 1 rok, wówczas zezwolenie jest przyznawane na czas trwania roku akademickiego lub studiów oraz dodatkowo 3 miesi璚y.
Natomiast cudzoziemcy, którzy kontynuuj studia na kolejnym roku, otrzymaj zezwolenie na pobyt czasowy na okres do 3 lat, a nie jak wcze郾iej na rok. Zmiany obejmuj tak瞠 cudzoziemców-absolwentów polskich uczelni wy窺zych, którzy poszukuj w Polsce pracy. B璠 oni mogli ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy na okres 1 roku.

 

毒ód這: Urz康 do Spraw Cudzoziemców (www.udsc.gov.pl , (tekst: z Dziennika Ustaw http://www.udsc.gov.pl/files/prawo/ustawy/Ustawa%20o%20cudzoziemcach%20z%20dnia%2012%20grudnia%202013%20r.pdf )