Rozmiar tekstu  
Wyszukaj na stronie  

AKTUALNO列I


Szanowni Pa雟two,   Informujemy, 瞠 w dniu 2 grudnia 2014 r. zosta og這szony pierwszy konkurs w ramach Programu Region Morza Ba速yckiego.
Dodano 04.12.2014, godz. 11:47
Szanowni Pa雟two, Do naszego Stowarzyszenia zg這si si przedstawiciel SEIT (Software Engineering and Internet Technologies) Laboratorium, które jest integraln cz窷ci Wydzia逝 Nauk Komputerowych Uniwersytetu Cypryjskiego. Poszukuj potencjalnych partnerów do wspó逍racy w ramach projektów europejskich (Europa Centralna, Interreg Europa itd.)
Dodano 02.12.2014, godz. 13:01
    Zapraszamy wszystkie Gminy Cz這nkowskie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk do wzi璚ia udzia逝 w 5 Dorocznym Forum Interesariuszy Euroregionu Ba速yk. Wydarzenie b璠zie si odbywa這 28 pazdziernika b.r. w siedzibie Pomorskiego Urz璠u Marszalkowskiego.
Dodano 02.10.2014, godz. 16:02
真豉wy i Centrum 安. Jana w Gda雟ku - wizyta studyjna
Dotyczy: wizyta studyjna profesjonalistów z zakresu dziedzictwa kulturowego i ochrony zabytków w ramach projektu "CULART II – Kultura i sztuka. Krok II – Nowa jako嗆 edukacji" realizowanego w ramach Programu Wspó逍racy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 wspó貨inansowanego ze 鈔odków Europejskiego Instrumentu S御iedztwa i Partnerstwa Data: 8-10 wrze郾ia 2014r. Miejsce: 真豉wy, Centrum 安. Jana w Gda雟ku
Dodano 30.09.2014, godz. 10:44
Po trzech latach dzia豉 projekt Tourage dobiega ko鎍a. W dniu 18 wrze郾ia 2014 r. w Brukseli odb璠zie si konferencja podsumowuj帷a  pn. "Rozwój turystyki osób starszych w regionach peryferyjnych - doswiadczenia i spojrzenie w przysz這嗆". Swój udzia zg這si這 ju podad 100 osób zainteresowanych rozwojem sektora turystyki osób starszych. S to przedstawicielr ró積ych instytucji i organizacji, m.in. Komisji Europejskiej, Mi璠zynarodowej Organizacji Turystyki Spo貫cznej, regionalnych przedstawicielstw, organizacji pozarz康owych z ca貫j Europy.
Dodano 16.09.2014, godz. 11:08
Mi璠zynarodowe spotkanie Rady ds. Kultury w Kaliningradzie
Dotyczy: trzecie mi璠zynarodowe posiedzenie Rady ds. Kultury w ramach projektu "CULART II – Kultura i sztuka. Krok II – Nowa jako嗆 edukacji" realizowanego w ramach Programu Wspó逍racy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 wspó貨inansowanego ze 鈔odków Europejskiego Instrumentu S御iedztwa i Partnerstwa Data: 25-26 sierpnia 2014. Miejsce: Kaliningrad, Polska
Dodano 03.09.2014, godz. 13:43
Szanowni Pa雟two, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Ba速yk poszukuje wykonawcy zlecenia polegaj帷ego na sporz康zeniu raportu w zakresie  dost瘼no軼i mo磧iwo軼i kszta販enia (kursów / szkole) w zakresie kultury „na odleg這嗆”  (on-line) na obszarze województw Pomorskiego oraz Warmi雟ko-Mazurskiego. Us逝ga ta powinna by wykonana do ko鎍a pa寮ziernika 2014 r.
Dodano 02.09.2014, godz. 15:17

KALENDARZ WYDARZE

Zobacz list wydarze zwi您anych z dzia豉niem naszego stowarzyszenia.

Przejd na podstron ze szczeg馧owymi informacjami. »
Grudzie 2014
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

GALERIE ZDJ岊

Galeria zdj耩    Galeria zdj耩   

Zobacz galeri zdj耩 dotycz帷ych dzia豉lno軼i naszego stowarzyszenia. Zdj璚ia z realizacji projekt闚 znajduj si w galeriach im po鈍i璚onych.

NEWSLETTER

MSZ
Strona zosta豉 utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - wsp馧praca z Obwodem Kaliningradzkim" wsp馧finansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Wsp馧praca

Strona wyra瘸 jedynie pogl康y autor闚 i nie mo瞠 by uto窺amiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Ba速yk

Aktualno軼i  |  Projekty  |  Prawo  |  Informacje dla podró積ych  |  BadaniaFinansowanie wspó逍racy  |  Szukam partnera do wspó逍racy  |  Artyku造 / prasa 

„Rozwi您ania prawne i instytucjonalne przyj皻e w nowej ustawie wpisuj si w za這瞠nia dotycz帷e polskiej polityki migracyjnej okre郵one w dokumencie Polityka migracyjna Polski, stan obecny i postulowane dzia豉nia, który zosta przyj皻y przez Rad Ministrów 31 lipca 2012 r. Ustawa dostosowuje tak瞠 polskie przepisy prawa w tym zakresie do regulacji unijnych." Powiedzia Rafa Rogala, Szef Urz璠u do Spraw Cudzoziemców.
W ustawie wyd逝穎no z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom mo瞠 by udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy cudzoziemiec mo瞠 z這篡 podczas swojego legalnego pobytu, w dogodnym dla siebie momencie. (poprzednio ka盥y, kto chcia przed逝篡 pobyt na terytorium naszego kraju musia z takim wnioskiem wyst徙i przynajmniej 45 dni przed ko鎍em wa積o軼i wizy lub aktualnego zezwolenia na pobyt). W nowej ustawie wprowadzono zapis, 瞠 cudzoziemiec, który ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy nie b璠zie musia przedstawia tytu逝 prawnego do zajmowanego lokalu. Wystarczaj帷e b璠zie tylko wykazanie, 瞠 ma zapewnione w Polsce miejsce zamieszkania.

Nowo軼i, uj皻 w ustawie, jest przyznanie jednego zezwolenia - zarówno na pobyt, jak i na prac. Cudzoziemiec, który pracuje w Polsce b璠zie móg ubiega si o zezwolenie na pobyt oraz prac, w ramach jednej procedury. Oszcz璠za to i czas i 鈔odki. Poprzednio to pracodawca, który chcia zatrudni w Polsce cudzoziemca, musia ubiega si dla niego, o zezwolenie na prac. Dopiero po jego uzyskaniu cudzoziemiec móg wyst徙i o zezwolenie na pobyt. Jednak瞠 procedura wydawania zezwole na prac nie zostanie zlikwidowana. Pracodawca nadal ma mo磧iwo嗆 uzyskania zezwolenia na prac, które b璠zie uprawnia這 m.in. do ubiegania si o wiz dla cudzoziemca chc帷ego pracowa w Polsce.

Wprowadzono tak瞠 nowe rozwi您ania dla cudzoziemców, studiuj帷ych na polskich uczelniach. Pierwsze zezwolenie na pobyt czasowy dla studiuj帷ych cudzoziemców jest przyznawane na okres 15 miesi璚y (czyli 1 roku i 3 miesi璚y). W sytuacji, gdy cudzoziemiec b璠zie przebywa w Polsce krócej ni 1 rok, wówczas zezwolenie jest przyznawane na czas trwania roku akademickiego lub studiów oraz dodatkowo 3 miesi璚y.
Natomiast cudzoziemcy, którzy kontynuuj studia na kolejnym roku, otrzymaj zezwolenie na pobyt czasowy na okres do 3 lat, a nie jak wcze郾iej na rok. Zmiany obejmuj tak瞠 cudzoziemców-absolwentów polskich uczelni wy窺zych, którzy poszukuj w Polsce pracy. B璠 oni mogli ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy na okres 1 roku.

 

毒ód這: Urz康 do Spraw Cudzoziemców (www.udsc.gov.pl , (tekst: z Dziennika Ustaw http://www.udsc.gov.pl/files/prawo/ustawy/Ustawa%20o%20cudzoziemcach%20z%20dnia%2012%20grudnia%202013%20r.pdf )