Rozmiar tekstu  
Wyszukaj na stronie  

AKTUALNO列I


„12 lutego w Elbl庵u odby這 si posiedzenie Prezydium Euroregionu Ba速yk, uczestniczyli w nim  delegaci regionów: Blekinge, Kalmaru i Kronoberg ze Szwecji, Bornholmu z Danii, K豉jpedy z Litwy, Kaliningradu z Federacji Rosyjskiej oraz Pomorza , Warmii i Mazur z Polski. Obowi您ki Prezydenta Euroregionu Ba速yk Pan Wies豉w Byczkowski – Wicemarsza貫k Województwa Pomorskiego, przej掖 od dotychczasowego Prezydenta, Pana Vytautas Grubliauskas - Mera K豉jpedy”. 
Dodano 27.02.2015, godz. 14:29
12 lutego 2015 r. w ramach programu Interreg EUROPA CENTRALNA zosta og這szony pierwszy konkurs projektów.
Dodano 13.02.2015, godz. 14:56
Szanowni Pa雟two, W marcu 2015 r. zamykamy 2,5 letni projekt pn. Kultura i sztuka. Krok II. Nowa jako嗆  edukacji. Przez dwa lata realizowali鄉y wspólnie z partnerami z Obwodu Kaliningradzkiego i Litwy dzia豉nia wspieraj帷e rozwój kultury – gównie w obszarze edukacji. Ostatnim elementem jest spotkanie podsumowuj帷e nasze wspólne prace. W zwi您ku z powy窺zym mamy przyjemno嗆 zaprosi Pa雟twa na konferencj ko鎍z帷 projekt, która odb璠zie si 17 marca 2015 r. w Elbl庵u, ul. 安. Ducha 3-4
Dodano 10.02.2015, godz. 12:52
        W dniu 12 lutego 2015 roku o godzinie 13:00 rozpocznie si posiedzenie Prezydium Euroregionu Ba速yk. Posiedzenie b璠zie mia這 miejsce w Elbl庵u ul. 安. Ducha 3-4.  W posiedzeniu wezm udzia Marsza趾owie Pomorza oraz Warmii i Mazur oraz przedstawiciele regionów Blekinge, Kalmar i Kronoberg ze Szwecji, du雟ki Bornholm, z Litwy region K豉jpedy i Rosjanie z Kaliningradu oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk.
Dodano 30.01.2015, godz. 11:01
Zako鎍zy si ju projekt Tourage. Trwa trzy lata, Stowarzyszenie uczestniczy這 w nim jako partner. Do鈍iadczenie jakie wynie郵i鄉y z tego projektu jest ogromne, nie da si go przeceni. Dzi瘯i temu mogli鄉y podj望 dzia豉nia w豉sne w dziedzinie turystyki senioralnej, równie nadal wspó逍racujemy z partnerami zagranicznymi w tym obszarze. Prezentujemy poni瞠j krótki tekst podsumowuj帷y nasze dzia豉nia w tym projekcie,
Dodano 29.12.2014, godz. 11:09
Dnia 19 grudnia 2014r. o godz. 11.00 w Ratuszu Staromiejskim w Elbl庵u przy ul. Stary Rynek 25 odby這 si XXXI Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Ba速yk. Szczegó這we informacje o przebiegu spotkania oraz podj皻ych uchwa豉ch znajdziecie Pa雟two w za陰czonym Protokole.
Dodano 23.12.2014, godz. 09:35
Szanowni Pa雟two, informujemy, 瞠 w zak豉dce "Badania" umie軼ili鄉y nowy plik - prezentacj nt Ma貫go Ruchu Granicznego mi璠zy Polska i Rosj, która by豉 omawiana na XXXI Walny Zebraniu Delegatów naszego Stowarzyszenia. Zapraszamy do korzystania z materia逝.
Dodano 19.12.2014, godz. 13:28
Szanowni Pa雟two, przypominamy, 瞠 jutro o godzinie 11.00 w sali Nr 300 w budynku Ratusza Staromiejskiego w Elblagu (ul. Stary Rynek 25) odb璠zie si XXXI Walne Zebranie Delegatów. Potrwa do godziny 14.00. Protokó z tego spotkania zamie軼imy na naszej stronie internetowej po jego zatwierdzeniu. Zapraszamy
Dodano 18.12.2014, godz. 13:07
Program Interreg Europa 字odkowa zatwierdzony przez Komisj Europejsk Program Interreg Europa 字odkowa zosta zatwierdzony przez Komisj Europejsk 16 grudnia 2014 r. jako pierwszy z programów transnarodowych perspektywy 2014-2020. Interreg Europa 字odkowa to program realizowany w ramach polityki spójno軼i Unii Europejskiej, zarz康zany przez Miasto Wiede. Tematyka programu obejmuje innowacje i zwi瘯szenie konkurencyjno軼i, strategie niskoemisyjne, zasoby naturalne i kulturowe oraz powi您ania transportowe.  
Dodano 18.12.2014, godz. 12:56
Program Wspó逍racy transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 W ramach projektu CULART II zako鎍zyli鄉y szkolenia dla dwóch ostatnich grup - przedstawicieli instytucji kultury z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. W Elbl庵u odby造 si 4 sesje szkoleniowe, a kolejne 4 odby造 si w Svetlogorsku. Ka盥a z grup odby豉 po 4 sesje, które odbywa造 si od 13 pa寮ziernika do 5 grudnia 2014r.. Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Ba速yk by這 odpowiedzialne za organizacj sesji w Polsce, partnerzy rosyjscy - Centrum Edukacyjno-Metodyczne w Kaliningradzie, odpowiadali za sesje w Obwodzie Kaliningradzkim.
Dodano 08.12.2014, godz. 14:46

KALENDARZ WYDARZE

Zobacz list wydarze zwi您anych z dzia豉niem naszego stowarzyszenia.

Przejd na podstron ze szczeg馧owymi informacjami. »
Luty 2015
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 1
2
3
4
5
6
7
8

GALERIE ZDJ岊

Galeria zdj耩    Galeria zdj耩   

Zobacz galeri zdj耩 dotycz帷ych dzia豉lno軼i naszego stowarzyszenia. Zdj璚ia z realizacji projekt闚 znajduj si w galeriach im po鈍i璚onych.

NEWSLETTER

MSZ
Strona zosta豉 utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - wsp馧praca z Obwodem Kaliningradzkim" wsp馧finansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Wsp馧praca

Strona wyra瘸 jedynie pogl康y autor闚 i nie mo瞠 by uto窺amiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Ba速yk

Aktualno軼i  |  Projekty  |  Prawo  |  Informacje dla podró積ych  |  BadaniaFinansowanie wspó逍racy  |  Szukam partnera do wspó逍racy  |  Artyku造 / prasa 

„Rozwi您ania prawne i instytucjonalne przyj皻e w nowej ustawie wpisuj si w za這瞠nia dotycz帷e polskiej polityki migracyjnej okre郵one w dokumencie Polityka migracyjna Polski, stan obecny i postulowane dzia豉nia, który zosta przyj皻y przez Rad Ministrów 31 lipca 2012 r. Ustawa dostosowuje tak瞠 polskie przepisy prawa w tym zakresie do regulacji unijnych." Powiedzia Rafa Rogala, Szef Urz璠u do Spraw Cudzoziemców.
W ustawie wyd逝穎no z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom mo瞠 by udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy cudzoziemiec mo瞠 z這篡 podczas swojego legalnego pobytu, w dogodnym dla siebie momencie. (poprzednio ka盥y, kto chcia przed逝篡 pobyt na terytorium naszego kraju musia z takim wnioskiem wyst徙i przynajmniej 45 dni przed ko鎍em wa積o軼i wizy lub aktualnego zezwolenia na pobyt). W nowej ustawie wprowadzono zapis, 瞠 cudzoziemiec, który ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy nie b璠zie musia przedstawia tytu逝 prawnego do zajmowanego lokalu. Wystarczaj帷e b璠zie tylko wykazanie, 瞠 ma zapewnione w Polsce miejsce zamieszkania.

Nowo軼i, uj皻 w ustawie, jest przyznanie jednego zezwolenia - zarówno na pobyt, jak i na prac. Cudzoziemiec, który pracuje w Polsce b璠zie móg ubiega si o zezwolenie na pobyt oraz prac, w ramach jednej procedury. Oszcz璠za to i czas i 鈔odki. Poprzednio to pracodawca, który chcia zatrudni w Polsce cudzoziemca, musia ubiega si dla niego, o zezwolenie na prac. Dopiero po jego uzyskaniu cudzoziemiec móg wyst徙i o zezwolenie na pobyt. Jednak瞠 procedura wydawania zezwole na prac nie zostanie zlikwidowana. Pracodawca nadal ma mo磧iwo嗆 uzyskania zezwolenia na prac, które b璠zie uprawnia這 m.in. do ubiegania si o wiz dla cudzoziemca chc帷ego pracowa w Polsce.

Wprowadzono tak瞠 nowe rozwi您ania dla cudzoziemców, studiuj帷ych na polskich uczelniach. Pierwsze zezwolenie na pobyt czasowy dla studiuj帷ych cudzoziemców jest przyznawane na okres 15 miesi璚y (czyli 1 roku i 3 miesi璚y). W sytuacji, gdy cudzoziemiec b璠zie przebywa w Polsce krócej ni 1 rok, wówczas zezwolenie jest przyznawane na czas trwania roku akademickiego lub studiów oraz dodatkowo 3 miesi璚y.
Natomiast cudzoziemcy, którzy kontynuuj studia na kolejnym roku, otrzymaj zezwolenie na pobyt czasowy na okres do 3 lat, a nie jak wcze郾iej na rok. Zmiany obejmuj tak瞠 cudzoziemców-absolwentów polskich uczelni wy窺zych, którzy poszukuj w Polsce pracy. B璠 oni mogli ubiega si o zezwolenie na pobyt czasowy na okres 1 roku.

 

毒ód這: Urz康 do Spraw Cudzoziemców (www.udsc.gov.pl , (tekst: z Dziennika Ustaw http://www.udsc.gov.pl/files/prawo/ustawy/Ustawa%20o%20cudzoziemcach%20z%20dnia%2012%20grudnia%202013%20r.pdf )