Szkolenie ENGAGE! dla organizacji z pomorza - 28.09.2021

Szkolenie ENGAGE! dla organizacji z pomorza - 28.09.2021

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w pierwszym z serii 4 szkoleń, które są skierowane do organizacji pozarządowych z pomorza. Działanie realizowane jest w ramach naszego projektu ENGAGE! w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

 

 

Spotkanie zaplanowane jest na dzień 28 września 2021 i zostanie zrealizowane w formacie LIVE. W trakcie szkolenia omówione zostaną Państwa plany w jaki sposób można zacząć i rozwinąć proces współpracy międzynarodowej. Prowadzący pomogą w odpowiedzeniu na pytanie "Jak zacząc?" i gdzie zacząć szukać parnerów i możliwych źródeł finansowania. W praktyce zostaną omówione działania i możliwości pozyskania finansowania na dane pomysły z aktualnych naborów w ramach programów: Interreg Południowy Bałtyk, Interreg Region Morza Bałtyckiego, granty Instytutu Szwedzkiego czy Erasmus+.

 

 

Rejestracja trwa do 26.09.2021 pod linkiem: https://forms.gle/RSFYFoDjCynptFyY8

Podzielimy się swoim wieloletnim doświadczeniem, podpowiemy jakie kroki przed Wami, gdzie warto szukać wsparcia, informacji i inspiracji. Opowiemy o znanych nam przykładach pomorskich i warmińsko-mazurskich organizacji, które z powodzenie realizują już podobne działania na arenie bałtyckiej. Przedstawimy Wam też katalog ciekawych narzędzi, które ułatwiają działania w projektach międzynarodowych.

Spotkanie 28 września to pierwsze z cyklu czterech spotkań, kolejne będziemy realizować na bardziej zaawansowanym poziomie, zaprosimy też do udziału naszych norweskich partnerów, którzy pomogą nam zaraźliwość heckathony z partnerami z innych krajów bałtyckich i EOG.

BISER oraz Stowarzyszenie Gmin Rp Euroregion Bałtyk – czyli polscy partnerzy projektu ENGAGE rozpoczynają też działanie Biura Porad Współpracy Międzynarodowej. Zachęcamy organizacje 3 sektora do zgłaszania się do nas już od września 2021 po konkretne wskazówki dotyczące Waszych planów rozwoju międzynarodowego organizacji.

Przygotowane zostaną materiały informacyjne, które pomogą Wam uporządkować Waszą wiedze nt. współpracy bałtyckiej, grantów EOG, Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, Celów Zrównoważonego Rozwoju i unijnej polityki Zielonego Ładu, czyli wszystkich dokumentów i polityk niezbędnych do rywalizowania działań międzynarodowych w Regionie Morza Bałtyckiego.

Zapraszamy!


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Wrzesień 2021
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 1 2 3
4
5
6
7
8
9
10

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk