WIZYTA STUDYJNA W POLSCE W RAMACH PROJEKTU SB YCGN - 19-21.02.2020 - PODZIĘKOWANIA

WIZYTA STUDYJNA W POLSCE W RAMACH PROJEKTU SB YCGN - 19-21.02.2020 - PODZIĘKOWANIA

W imieniu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk oraz Fundacji Civis Polonus składamy na Państwa ręce gratulacje związane z doskonałym przygotowaniem wydarzenia projektowego oraz jego realizacji jakim była organizacja i przeprowadzenie trzydniowej międzynarodowej wizyty studyjnej w ramach projektu SB YCGN w 4 polskich miastach (Elbląg, Iława, Nowe Miasto Lubawskie oraz Gdynia) blisko 70 uczestników z 3 krajów (PL, SE, LT), która odbyła się w dniach 19-21.02.2020.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych partnerów i organizacji wspierających to wydarzenie m.in:

 • Urząd Miasta Elbląg
 • Młodzieżowa Rada Miasta Elbląg
 • Rada Studentów PWSZ w Elblągu
 • Galeria EL
 • Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
 • Biblioteka Elbląska
 • Elbląski Klub Tańca Jantar
 • Międzyszkolne Koło Historyczne pod przewodnictwem Pana Piotra Imiołczyka
 • Elbląskie Bractwo Wikingów – Grupa Truso pod przewodnictwem Pana Wojciecha Ławrynowicza
 • Młodzieżowa Rada Miasta Dzierzgoń
 • Urząd Miasta Iława
 • Młodzieżowa Rada Miasta Iława
 • Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Iławy
 • Iławskie Centrum Kultury
 • Wodno-Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Iława
 • Polski Czerwony Krzyż Iława
 • Iławska Grupa Ratownicza
 • Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie
 • Hufiec Harcerski w Nowym Mieście Lubawskim
 • Parafia pod wezwaniem Świętego Tomasza
 • Młodzieżowa Rada Miasta NML
 • Urząd Miasta Gdyni
 • Młodzieżowa Rada Miasta Gdynia
 • Laboratorium Innowacji Społecznych (LIS)
 • Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Designu Wymiennikownia
 • Międzynarodowemu Sekretariatowi Euroregionu Bałtyk

Ze względu na ilość osób zaangażowanych w to wydarzenie nie jesteśmy w stanie wszystkich Państwa wymienić imiennie, w tym krótkim poście, ale doceniamy Państwa poświęcenie, zaangażowanie czasu i energii również w godzinach popołudniowych oraz ogrom nakładów pracy pracowników podległych w tak doskonałą prezentację Państwa działalności oraz możliwości oferowanych młodemu pokoleniu w naszych miastach i kraju.

Dziękujemy również zaproszonym gościom, którzy wsparli merytorycznie część przedsięwzięcia ukazując naszym uczestnikom możliwości wsparcia młodzieży istniejące na szczeblu narodowym oraz zaoferowali chęć dalszej współpracy i pomocy naszym grupom młodzieżowym.

Specjalne podziękowania dla:

- Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych PROM reprezentowanej przez Piotra Nowaka

- Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej reprezentowanej przez Piotra Wasilewskiego

- Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem  reprezentowanym przez Wiktorię Nowocień i Basię Łabędzką

Wizyta Studyjna była jednym z kluczowych elementów projektu YCGN - South Baltic Youth Core Group Networks (Sieć Grup Młodzieżowych Południowej Bałtyku), który trwa od ponad dwóch lat i jest finansowany z programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 a zarazem podsumowaniem zaistniałych procesów i zmian, które miały miejsce w naszych lokalnych społecznościach w ramach jego implementacji

Jak pokazało samo wydarzenie przeprowadzone w dniach 19-21.02.2020 osiągnęliśmy cel projektu jakim jest zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w procesy decyzyjne na poziomie gminy oraz stworzenie sieci współpracy między organizacjami działającymi na rzecz i dla młodzieży w krajach Morza Bałtyckiego!

Udało nam się również osiągnąć sukces obecnej wizyty studyjnej, która skupiła się na dokładnym przedstawieniu metod i sposobów funkcjonowania młodzieży w Polsce oraz ukazanie oczami naszej lokalnej młodzieży zwłaszcza z Młodzieżowych Rad Miast stanu otaczającej ich rzeczywistości – jako materiału do inspiracji dla dalszych przyszłych lokalnych i międzynarodowych działań.

Było to niestety ostatnie spotkanie w formie wizyty studyjnej. Do tej pory uczestnicy mieli okazję poznać sytuację młodego pokolenia w Danii (Køge), Szwecji (Hässleholm) i Litwie (Telšiai i Klaipėda), ale mamy nadzieję, że zdobyta wiedza, nabyte kontakty i przyjaźnie przyczynią się do dalszego rozwoju naszych lokalnych społeczności.

Wszystkim serdecznie bardzo dziękujemy i już teraz zapraszamy do udziału w konferencji końcowej projektu, która planowana jest na 17-18 marca 2020 roku!


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Sierpień 2020
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 1 2 3 4 5 6

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk