Seminarium pt. „Skuteczna integracja usług transportu publicznego”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam  do udziału w seminarium pt. Skuteczna integracja usług transportu publicznego”, które odbędzie się 5 września br. w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu w siedzibie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk przy ul. Stary Rynek 25, p. 100, 1 piętro , od godziny 9.30 w ramach międzynarodowego projektu Interconnect. Celem projektu współfinansowanego z unijnego programu współpracy transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 jest poprawa funkcjonowania publicznego transportu w regionach państw położonych w południowej części Morza Bałtyckiego. W województwie warmińsko-mazurskim Euroregion Bałtyk z siedzibą w Elblągu jest partnerem finansowym tego projektu, natomiast Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie występuje w roli partnera stowarzyszonego.

W trakcie seminarium z udziałem interesariuszy z Polski, Szwecji, Niemiec, Estonii, Litwy przewidziano prelekcje oraz dyskusje na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie łączenia/integracji usług komunikacji zbiorowej, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału do ich wdrożenia w województwie warmińsko-mazurskim. Mając na uwadze szeroki front inwestycji w infrastrukturę transportową na Warmii i Mazurach, tj. m.in. postępujące modernizacje linii kolejowych, stacji i przystanków kolejowych, inwestycje w systemy transportowe miast i ich obszarów funkcjonalnych, nadszedł czas na dyskusję na temat scenariuszy ich efektywnego wykorzystania. Zagraniczni i krajowi eksperci oraz zaproszeni interesariusze porozmawiają o najnowszych trendach w Europie, w tym możliwościach zwiększenia udziału komunikacji zbiorowej w codziennych podróżach mieszkańców i przyjezdnych. Zaplanowano również dyskusję na temat możliwości przezwyciężenia w najbliższych latach barier ograniczających integrację transportu zbiorowego na Warmii i Mazurach.

Seminarium tematycznie składać się będzie z trzech części. W trakcie pierwszej skoncentrujemy się na analizie strategicznych dokumentów i obecnym stanie integracji usług transportu publicznego w województwie warmińsko-mazurskim. Przedstawione zostaną m.in. wnioski z ankiet poświęconych integracji transportu zbiorowego, nadesłanych przez wybrane jednostki samorządu terytorialnego Warmii i Mazur. Kolejna część seminarium dotyczyć będzie dobrych praktyk i studiów przypadku. Prelegentami będą zarówno polscy, jak i zagraniczni goście związani z tematyką transportu zbiorowego miast i regionów. Szczególnie istotna z punktu widzenia celu wydarzenia będzie część trzecia seminarium, poświęcona dyskusji interesariuszy. Wnioski z tej części seminarium docelowo zostaną wykorzystane przez eksperta w analizie poświęconej budowie potencjału i scenariuszy dalszej integracji transportu zbiorowego w wybranych obszarach województwa warmińsko-mazurskiego. Językiem konferencji jest język polski, natomiast wystąpienia gości zagranicznych będą tłumaczone.

Dołączone pliki:
Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Wrzesień 2019
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 1 2 3 4 5 6

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk