CTCC - Creative Traditional Companies Cooperation - piąte spotkanie projektowe

CTCC - Creative Traditional Companies Cooperation - piąte spotkanie projektowe

W dniach 4-5 lipca 2018 w Elblągu w siedzibie Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk w ramach projektu CTCC – Współpraca Przedsiębiorstw Tradycyjnych i Kreatywnych odbyło się piąte spotkanie partnerów projektu.

Pierwszego dnia odbyło się spotkanie komitetu sterującego projektu CTCC, podczas którego omówiono ważne i problematyczne kwestie dla realizacji projektu. Po zakończonych obradach partnerzy rozmawiali na tematy dotyczące trzech pierwszych pakietów roboczych. Ustalono ważne kwestie dotyczące sposobu komunikacji partnerów między sobą jak i innymi osobami zaangażowanymi w projekt. W ramach pakietu trzeciego podsumowano zadania związane z ankietą dotyczącą statystyk o przedsiębiorcach z poszczególnych regionów i krajów.

Po zakończonych warsztatach partnerzy udali się na wizytę studyjną do Elbląskiego Parku Technologicznego oraz Elbląskiego Muzeum. Dyrektor parku Technologicznego Pan Marcin Bukowski wraz z Panem Wojciechem Chwiałkowskim zaprezentowali wyposażenie, czym się zajmują oraz jakie są zalety bycia „lokatorem” Parku. Główna uwaga jest skupiana na stwarzaniu dogodnych warunków dla sektora biznesu, między innymi przedsiębiorcy mogą na korzystnych warunkach wynająć biuro, udostępniana jest niezbędna infrastruktura dla sektora naukowego oraz w razie potrzeby oferowane są konsultacje. W Muzeum uczestnicy projektu mogli poznać historię Elbląga i jego okolic. W odnowionym miejscu znajdują się wystawy poświęcone Vikingom, Plemieniu Truso, Gotyckiemu cmentarzowi w Weklicach oraz Elblągowi przed wojna oraz po wojnie.

 

Dnia drugiego partner zarządzający czwartym pakietem roboczym przybliżył aktualną sytuację i jakie są następne kroki. Między innymi omówiony został kurs online, jak działa oraz w jaki sposób w przyszłości będzie kontynuowany. Mówiono również o tym, w jaki sposób trzymać się i wykonywać poszczególne zadania, by wszystko było terminowo realizowane, gdyż przy większej ilości osób zaangażowanych w zadanie może to być trudne. Ponadto planowane są indywidualne warsztaty dla przedsiębiorców w celu zaprezentowania szkoleń projektowych i zalet uczestniczenia w projekcie CTCC.

Popołudniu wszyscy pojechali zobaczyć i popłynąć po pochylni w Buczyńcu, która jest innowacyjnym połączeniem nowoczesnej technologii i tradycyjnych rozwiązań inżynieryjnych. Jest to unikat na skalę światową, który przemieszcza się po kanale zarówno po wodzie jak i po trawie. Po zakończonym rejsie uczestnicy udali się do Eko-Mariny w zalewie, która była współfinansowana ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ponadto jest ona jednym z 11 tego typu obiektów w województwie warmińsko – mazurskim, a jej infrastruktura została dostosowana do potrzeb przyjeżdżających turystów i środowiska w regionie jeziora Ewingi i Jeziorak.


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Wrzesień 2021
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 1 2 3
4
5
6
7
8
9
10

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk