STG z dofinansowaniem z WFOŚ

STG z dofinansowaniem z WFOŚ

Szanowni Państwo,
pragniemy poinformować, iż projekt pn. "Friendly House" stworzony przez pracowników Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk otrzymał dofiannsowanie w ramach Programu Dotacyjnego – Edukacja ekologiczna – Organizacja konkursów, seminariów, spotkań ekologicznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Olsztynie.

 

W ramach konkursu zarząd Funduszu zdecydował o przyznaniu środków finansowych w kwocie 3 tys. zł na wsparcie realizacji 1-dniowych warsztatów ekologicznych, których okres realiacji zaplanowano od 06-09-2017 do 28-09-2017. Łączny koszt działania 4.000 zł.

Warsztaty skierowane będą do przedstawicieli Gmin Członkowskich Stowarzyszenia z dwóch województw: warmińsko-mazurskie oraz pomorskiego - udział bezpłatny!

Celem bezpośrednim zadania jest zwiększenie wiedzy wśród interesariuszy w temacie wdrażania systemów zarządzania energią w/g normy ISO 50001 oraz wykorzystania ekologicznych technologii bazujących na zmniejszeniu zanieczyszczeń w budownictwie i efektywnego wykorzystania kruszyw odpadowych.

Warsztaty mają na celu również zebranie informacji i doświadczeń z gmin członkowskich, które zostaną opracowane w formie raportu dotyczącego wyzwań i stanu obecnego w przedstawionej dziedzinie. Posłuży on do celów realizacji przyszłych działań projektowych oraz w powstania przyszłej grupy zadaniowej ds. ochrony środowiska przy Stowarzyszeniu Gmin RP Euroregion Bałtyk, skupiających specjalistów w w/w dziedzinie.

Wiecej szczegółów o wydarzeniu w krótce za pośrednictwem strony Stowarzyszenia, newslettera oraz korespondencji pracowników.

Zapraszamy do zapoznania sie z dostepnymi konkursami w ramach WFOŚiGW na stronie:

  www.wfosigw.olsztyn.pl

Dołączone pliki:Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Październik 2021
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1
2
3
4
5
6
7

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk