STG - „Liderzy Bałtyku – Energia Młodej Europy” - projekt z dofinansowaniem

STG - „Liderzy Bałtyku – Energia Młodej Europy” - projekt z dofinansowaniem

Szanowni Państwo,
pragniemy poinformować, iż współny projekt „Liderzy Bałtyku – Energia Młodej Europy” stworzony przez pracowników Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk oraz Stałego Miedzynarodowego Sekretariatu Euroregionu Bałtyk otrzymał dofiannsowanie w ramach konkursu ofert na wykonanie zadań samorządu województwa Warmińsko-Mazurskiego przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2017 z zakresu integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.

W ramach konkursu zarząd zdecydował o przyznaniu środków finansowych w kwocie 100 tys. zł na wsparcie realizacji jedenastu zadań. Najwyżej ocenione zostały oferty złożone przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregionu Bałtyk, Stowarzyszenie Polskie Miasta Cittaslow i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo.

W ramach zadania „Liderzy Bałtyku – Energia Młodej Europy” organizatorzy ze Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk planują zwiększenie zainteresowania młodzieży sferą polityki na poziomie lokalnym oraz uczestnictwem w aktywności Euroregionu Bałtyk. Projekt przyczyni się do wzrostu jakości młodzieżowych rad oraz poprawy kompetencji i zdolności młodzieżowych uczestników zaangażowanych w działalność publiczną.

Zaproponowane przez Stowarzyszenie Polskie Miasta Cittaslow zadanie „Idea bez granic – promocja ruchu Cittaslow w obwodzie kaliningradzkim” przewiduje udział sieci miast Cittaslow w wydarzeniach promocyjnych na terenie obwodu kaliningradzkiego, a także organizację wizyty studyjnej dla przedstawicieli miast i organizacji stamtąd u nas.  

Projekt stowarzyszenia z Aniołowa „ANIOTHELO – Aktywni we wspólnej Europie” zakłada kontynuację wieloletniej współpracy z francuskim Côtes d’Armor (Bretania) – regionem partnerskim Warmii i Mazur. Wspólne działania służyć mają rozwijaniu postaw obywatelskich poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach współpracy (warsztatach, szkoleniach, wizytach studyjnych). Jest to o tyle ciekawe, że współpraca angażuje społeczności lokalne obu partnerów.

Więcej informacji o projekcie „Liderzy Bałtyku – Energia Młodej Europy” wkrótrce w tym szczegółowy opis działania oraz zaproszenie do udziału.


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Wrzesień 2021
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 1 2 3
4
5
6
7
8
9
10

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk