Kultura i Sztuka - nowy projekt, nowe perspektywy

altZ przyjemnością informujemy, iż od dnia 18 września 2012 r. Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk uczestnicy w projekcie realizowanym ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa, Polska, Rosja 2007-2013 pn. Kultura i Sztuka – krok II. Nowa jakość w edukacji. (CULART II).

 Ogólnym celem projektu jest rozwój potencjału społecznego poprzez wsparcie możliwości edukacji.

Cele szczegółowe projektu to:

  • Utworzenie nowego zintegrowanego programu edukacyjnego w kulturze (zorientowanego na rynek pracy, wykorzystanie ITC i zaangażowanie specjalistów kultury z małych miejscowości)
  • Wspólna praca specjalistów kultury z sąsiadujących krajów ukierunkowana na podniesienie dostępności nowych form edukacji dla specjalistów i ekspertów  kultury

 

Rezultaty uzyskane w wyniku tej współpracy będą wykorzystywane przez specjalistów – ludzi pracujących w sektorze kultury, w lokalnych organizacjach i instytucjach. Projekt przewiduje działania w kilku obszarach, m.in. są to:

Działania badawczo-analityczne, takie jak analiza doświadczeń uzyskanych w wyniku realizacji różnorodnych projektów w obszarze kultury (w regionach granicznych), badanie poziomu zapotrzebowania na e-learningowe podnoszenie kwalifikacji wśród członków Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy w Obszarze kultury oraz badanie dostępności kursów podnoszenia kwalifikacji (w obszarze kultury).

Działania edukacyjne – stacjonarny kurs podnoszenia kwalifikacji dla pracownikow instytucji i organizacji kultury z małych miast oraz kurs e-lerningowy dla  wśród członków Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy w Obszarze kultury, kursy językowe (j.polski oraz j.rosyjski)

Spotkania i wymiana doświadczeń, gdzie przewidziane są regularne spotkania członków Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy w Obszarze kultury, wizyty studyjne przedstawicieli samorządów lokalnych (w celu zapoznania się z praktyką ochrony zabytków, znajdujących się w na terenie lokalnych samorządów), konferencje projektowe – otwierająca oraz zamykająca.

 

Okres realizacji projektu

wrzesień 2012 r. – wrzesień 2014 r. – 24 miesiące

Partner Wiodący

Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk

Partnerzy

  • Fundusz Lokalny „Kaliningrad” (Federacja Rosyjska)
  • Regionalna Państwowa Instytucja Zawodowego Kształcenia Uzupełniającego (podnoszenia kwalifikacji) specjalistów kultury i sztuki „Centrum Edukacyjno-Metodyczne” (CEM) w Kaliningradzie (Federacja Rosyjska)
  • Fundusz Lokalny Samogition  (Republika Litewska)

Źródło finasowania

Europejski Instrument Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa, Polska, Rosja 2007-2013

Budżet

Całkowity: 277 777,87 EUR

Grant: 250 000,00 EUR

Poziom dofinansowania

90% wartości kosztów kwalifikowalnych


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Grudzień 2018
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 1 2 3 4 5 6

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk