Grupa Robocza ds. Turystyki realizuje projekt z Rosjanami

Informujemy, iż Stowarzyszenie otrzymało pozytywną ocenę wniosku złożonego do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Study Tours to Poland.

Projekt będzie realizowany w dniach 23-27.04.2012.

Celem nadrzędnym projektu jest pomoc w zdynamizowaniu ruchu turystycznego Rejonu Oziersk, Miasta Swietły, Gminy Pioniersk z Obwodu Kaliningradzkiego poprzez wzmocnienie potencjału informacyjnego w miastach partnerów rosyjskich. Cel ten chcemy osiągnąć poprzez zapoznanie partnerów rosyjskich z procedurami funkcjonowania systemu informacji turystycznej („i”), na terenie wybranej części Euroregionu Bałtyk, tj. woj. warmińsko-mazurskiego oraz współpracy informacji turystycznej z innymi obiektami turystycznymi. W miastach naszych partnerów punkty „i” nie funkcjonują w ogóle. Nie ma wyodrębnionych placówek, oznaczonych międzynarodowym znakiem, obsługiwanych przez osoby przygotowane do ich prowadzenia.

W projekcie weźmie udział 12 osób z Obwodu Kaliningradzkiego, po 4 osoby z Rejonu Oziersk, Miasta Swietły, Gminy Pioniersk. Będą to przedstawiciele odpowiedzialni w swoich urzędach za tematykę związaną z turystyką. W projekcie weźmie udział także grupa przedstawicieli Gmin Członkowskich naszego Stowarzyszenia z terenu woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, tj. Ustki, Lęborka, Tczewa, Sztumu, Dzierzgania, Elbląga, Ostródy, Pieniężna, Tolkmicka, Pisza, Kętrzyna i Ełku. Stronie rosyjskiej i polskiej zależy na realizacji tego przedsięwzięcia, ponieważ w niedalekiej przyszłości, kiedy na terenie miejscowości partnerów rosyjskich powstaną punkty informacji turystycznej chcielibyśmy zaproponować partnerom przeprowadzenie procesu standaryzacji tych punktów. Taka sytuacja jest sprzyjająca w obliczu perspektywy funkcjonowania małego ruchu granicznego i napływu turystów, ponieważ punkty „i” to miejsca pierwszego kontaktu turysty podczas zwiedzania kraju a wrażenia jakie pozostaną w jego świadomości wyruszą wraz z nim w dalszą podróż.

Stronie rosyjskiej jak i polskiej zależy na realizacji tego przedsięwzięcia, ponieważ w niedalekiej przyszłości, kiedy na terenie miejscowości partnerów rosyjskich powstaną punkty informacji turystycznej chcielibyśmy zaproponować partnerom przeprowadzenie procesu standaryzacji tych punktów. Taka sytuacja jest sprzyjająca w obliczu perspektywy funkcjonowania małego ruchu granicznego i napływu turystów, ponieważ punkty „i” to miejsca pierwszego kontaktu turysty podczas zwiedzania kraju.

Projekt jest jednym z wielu działań podejmowanych przez Grupę Roboczą ds. Turystyki działającą w Stowarzyszeniu.


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Wrzesień 2021
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 1 2 3
4
5
6
7
8
9
10

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk