Gminy Członkowskie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk


SŁUPSK - GMINA MIEJSKA

Adres: 76-200 Słupsk, Plac Zwycięstwa 3
Telefon: +48 (59) 84 88 383
E-mail: urzad@um.slupsk.pl
Strona www: www.slupsk.pl

Słupsk

Miasto Słupsk Słupsk znajduje się w zachodniej części województwa pomorskiego. Miasto Słupsk położone jest tuż nad Morzem Bałtyckim od północy, a kaszubskimi jeziorami od południa. Do tego Słupsk, to dawna stolica księstwa słupskiego. Słupsk był też przez wieki związany z zachodniopomorskim rodem Gryfitów. Należał do Hanzy – słupscy kupcy handlowali z miastami portowymi całej Europy. To miasto z długą i bogatą historią. Słupsk świętował w 2015 roku 750 lecie nadania praw miejskich. Usytuowany pomiędzy dwoma największymi kompleksami portowymi - Gdynią i Szczeninem Słupsk oddalony jest zaledwie o 18 km od Morza Bałtyckiego I pięknej plaży w Ustce. W miarę łatwo dojechać do nas samochodem szczególnie drogą nr 6, pociągiem (połączenia na linii Szczecin – Gdańsk). Istnieje też wiele połączeń autobusowych z największymi miastami w Polsce i Europie.

Położenie Słupska, dogodne połączenie komunikacyjne, doskonale rozwinięta, nadmorska baza noclegowa i gastronomiczna oraz nieskażone środowisko (Słupsk w roku 2015 cieszył się najczystszym powietrzem w Polsce), atrakcje turystyczne i kulturalne  sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do życia i spędzania czasu wolnego.

Słupsk to nowoczesne miasto,  nowej generacji. Jest siedzibą wielu  firm produkcyjnych znanych w całej Europie i na świecie (Scania, Gino Rossi, Fiskars, Plast-Box). Tereny inwestycyjne objęte są  Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Funkcjonuje tu również Słupski Inkubator Technologiczny wspierający nowoczesnych i innowacyjnych przedsiębiorców.

Dzięki licznej obecności szkół ponadgimnazjalnych,  zawodowych i technicznych  oraz Uczelni Wyższej silnie współpracującej z lokalnymi inwestorami staramy się kreować kierunki kształcenia dostosowane do  potrzeb rynku pracy i możliwości regionu .

PODSTAWOWE DANE:

Słupsk jest miastem na prawach powiatu.  Powierzchnia  obejmuje ok. 43 kmi zamieszkuje ją ok. 90 000 osób.   Region słupski to nie tylko samo Miasto Słupsk ale też powiat słupski i gminy ościenne, które na czele z miastem tworzą Miejski Obszar Funkcjonalny  Miasta Słupsk.

INNE INFORMACJE PROMOCYJNE:

www.facebook.com/miastoslupsk


Powrót do listy gmin

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Maj 2019
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 1 2
3
4
5
6
7
8
9

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk